GHMC Winners List, Majority | GHMC Elections Winners with their Majority List

Here is GHMC Elections 2016 winners list with their majority of votes. TRS has become the single largest party in GHMC Elections with 99 seats, and MIM got 44 seats and stood second in the list, whereas BJP is in 3rd position with 4 seats, Congress 2 seats and TDP with 1 seat.

GHMC Mayor and Deputy Mahor elections will be conducted on February 11, 2016.

GHMC Elections were conducted on 2 February 2016 and the counting was done on 5 February 2016.

Here is the detailed winners list with majority and number of votes for all other candidates..

Ward : 1-KAPRA , Reserved for : SC , Total Votes : 44213 , Polled Votes : 19282 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 19282
1 1 G INDRAIAH Congress 2192
2 2 KURUNELLI VENKAT CPM 250
3 3 RADAPAKA RAJAIAH BSP 84
4 4 K V L N RAO TDP 5083
5 5 S SWARNA RAJ TRS 10112 Winner
6 6 KUKATLA RAMA RAO IND 721
7 7 GAJJELA RAMESH KUMAR IND 45
8 8 GADDAM KISTAIAH IND 24
9 9 MUNIGADAPA SREE RAMULU IND 10
10 10 RADHIKA THAMAS IND 32
11 11 VENUGOPALA RAO KANDREGULA IND 729
Ward : 2-DR. A.S RAO NAGAR , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 48201 , Polled Votes : 20108 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 20108
12 1 B PAVITHRA BSP 297
13 2 SHIRISHA REDDY SINGIREDDY Congress 3896
14 3 TATENENI SAMRAJYAM TDP 6621
15 4 PAJJURI PAVANI REDDY TRS 7987 Winner
16 5 VENKATARAVAMMA BORRA LSP 264
17 6 INDIRA REDDY MADDURI IND 180
18 7 ROYYALA LAHARIKA IND 111
19 8 SANGEETHA VARIGANTI IND 752
Ward : 3-CHERLAPALLY , Reserved for : BC , Total Votes : 45160 , Polled Votes : 24768 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 24768
20 1 GANESH M BJP 5593
21 2 BONTHU RAMMOHAN TRS 13462 Winner
22 3 CH MALLESH VAMSHA RAJ TDP 3294
23 4 MAHESH N Congress 1871
24 5 NAGAMANI KAMBHAMPATI LSP 190
25 6 DR S LAXMINARAYANA TYSP 9
26 7 KASULA SURENDER GOUD IND 5
27 8 BAIRAMKONDA VIJAY IND 24
28 9 RAMCHANDAR GOUD RUDRAGONI IND 18
29 10 M SRINIVAS IND 128
30 11 B SAIBABA YADAV IND 45
31 12 SOMARAJ P IND 129
Ward : 4-MEERPET HB COLONY , Reserved for : SC , Total Votes : 45695 , Polled Votes : 21991 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 21991
32 1 ANUMULA DINESH BJP 6611
33 2 GOLLURI ANJAIAH TRS 12319 Winner
34 3 DESHMUKULA PRAVEEN CPM 222
35 4 POLEPAKA ANJAIAH Congress 2502
36 5 DASARI SUDHIR KUMAR IND 55
37 6 BANGARI POCHAIAH IND 186
38 7 CH SURESH IND 96
Ward : 5-MALLAPUR , Reserved for : UR , Total Votes : 47865 , Polled Votes : 24467 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 24467
39 1 ADAVALLY NARSAIAH BSP 65
40 2 KATARLA BHASKAR Congress 2808
41 3 JAJULA BIKSHAPATHI CPI 194
42 4 DEVENDAR REDDY PANNALA TRS 12929 Winner
43 5 B LAKSHMI NARAAYANA TDP 5040
44 6 KESHAVARAM ANJANEYULU IND 75
45 7 KOTHA MALLA REDDY IND 1019
46 8 G JAYAPAL IND 55
47 9 O NAGESH IND 78
48 10 NELUTLA SRINIVAS IND 1699
49 11 TALLAPALLY VEERASWAMY IND 130
50 12 PEDDI PRATHAP REDDY IND 203
51 13 MD FASIUDDIN IND 117
52 14 P SHRAVAN KUMAR GOUD IND 55
Ward : 6-NACHARAM , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 51086 , Polled Votes : 23712 , Invalid Votes : 1 , Valid Votes : 23711
53 1 ANUMULA VIJAYA LATHA REDDY BJP 3119
54 2 JYOTHI MEDALA TRS 8084
55 3 RAJANI GANGICHETTY TDP 1605
56 4 SHANTHI SAIZEN SHEKAR CHITIPOLU Congress 8236 Winner
57 5 SHEELAM ANITHA BSP 89
58 6 HUMERA FATHIMA LSP 85
59 7 A ANITHA IND 1681
60 8 HYMAVATHI PARDIPUR IND 812
Ward : 7-Chilkanagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 47866 , Polled Votes : 23477 , Invalid Votes : 5 , Valid Votes : 23472
61 1 B ANITA SINGH BJP 3326
62 2 GOPU SARASWATHI TRS 13055 Winner
63 3 CHENREDDY LATHA INC 5073
64 4 LATHA GANDAMALA BSP 237
65 5 ANKANNAGARI JAMUNA RANI IND 428
66 6 ANDALU KAMASANI IND 224
67 7 N ESHWARAMMA IND 110
68 8 GADDAM SHANKARAMMA IND 153
69 9 PASUNURI LAXMI IND 253
70 10 PINNAPUREDDY RAJYA LAKSHMI IND 85
71 11 K BALAMANI IND 235
72 12 SALEHA SULTANA IND 293
Ward : 8-Habsiguda , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 48006 , Polled Votes : 23347 , Invalid Votes : 14 , Valid Votes : 23333
73 1 EDLA SUJATHA CPM 154
74 2 THINDERU SUREKHA BJP 3942
75 3 PASULA MANJULA INC 1068
76 4 BETHI SWAPNA REDDY TRS 12567 Winner
77 5 BOBBALA RAMA TDP 5099
78 6 APPIDI PADMA IND 39
79 7 GODADEVI GATTU IND 173
80 8 BABITHA REDDY NAAM IND 182
81 9 BOLLEPALLY ANASUYA IND 109
Ward : 9-Ramanthapur , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 42275 , Polled Votes : 24368 , Invalid Votes : 8 , Valid Votes : 24360
82 1 GANDHAM JYOSTHNA TRS 10396 Winner
83 2 PAMURU LAXMIDEVI CPM 137
84 3 VALLAPU DEEPIKA BJP 4164
85 4 P SARITHA INC 1317
86 5 K GEETHA RANI IND 47
87 6 THAVIDABOINA DURGA BAI IND 2276
88 7 THUMULA VIJAYA LAKSHMI IND 26
89 8 DUPATI ANJANI DEVI IND 76
90 9 N PREETHI IND 243
91 10 BANDARU INDUMATHI IND 31
92 11 KOTTALA MADHAVI IND 15
93 12 MYAKALA JYOTHSNA IND 46
94 13 MOHAMMED NASREEN BEGUM IND 28
95 14 MOHAMMAD RAHAMATUNNISA BEGUM IND 18
96 15 V VIJAYA IND 21
97 16 B SHAMANTHA GOUD IND 280
98 17 SARVA RANI IND 5239
Ward : 10-Uppal , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 53196 , Polled Votes : 26570 , Invalid Votes : 8 , Valid Votes : 26562
99 1 ANALA REDDY MEKALA TRS 10510 Winner
100 2 KANDI KANTI MANJULA TDP 1939
101 3 GUNTOJU PRAPOORNA CPM 68
102 4 MAHANKALI RUPA RANI BJP 2493
103 5 MUSHYAM SHARADHA RANI INC 1871
104 6 BYRPAKA SUJATHA ANC 56
105 7 PALUGULLA MADHAVI IND 63
106 8 BANDARI MANJULA IND 90
107 9 M RAJITHA IND 9364
108 10 LAHARI DESHABATHNI IND 108
Ward : 11-Nagole , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 51391 , Polled Votes : 26481 , Invalid Votes : 14 , Valid Votes : 26467
109 1 KAKAM SANGEETHA CPM 184
110 2 CHINTHALA ARUNA TDP 6838
111 3 CHERUKU SANGEETHA TRS 12915 Winner
112 4 PUSHPALATHA ANANTHULA INC 6384
113 5 GATTU JYOTHI RANI IND 70
114 6 VASUNDHARA ERAGALLA IND 76
Ward : 12-Mansoorabad , Reserved for : UR , Total Votes : 51341 , Polled Votes : 25108 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 25108
115 1 KOPPULA NARASIMHA REDDY TDP 6787
116 2 KOPPULA VITTAL REDDY TRS 12736 Winner
117 3 PRABHAKAR REDDY JAKKIDI INC 5205
118 4 RAJAIAH CHAMAKURA BSP 81
119 5 EEDULA VENKATESHWAR REDDY IND 15
120 6 TRIPURANA MAHENDRA NATH IND 21
121 7 NAKKA ANJAIAH IND 167
122 8 PULI CHANDRA SWAROOP KUMAR IND 15
123 9 YAMJALA SURESH IND 10
124 10 RAVINDER KOMMULA IND 23
125 11 SIRIPRALU PRASHANTHI NETHA IND 48
Ward : 13-Hayath Nagar , Reserved for : UR , Total Votes : 51879 , Polled Votes : 24263 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 24263
126 1 KALLEM RAVINDER REDDY BJP 7825
127 2 S TIRUMALA REDDY TRS 10598 Winner
128 3 MUTHAYALA CHANDRA SHEKAR RAO INC 5058
129 4 PALVAI VENU BSP 60
130 5 TIRUMALA SRIKANTH GOUD LSP 130
131 6 THUMMALA SATHI REDDY IND 22
132 7 NAKKA SHANKAR GOUD IND 17
133 8 A PANDU RANGAIAH IND 51
134 9 PUTTA YADAIAH MUDIRAJ IND 35
135 10 LAKSHMI NARASIMHA RAO IND 274
136 11 SAMREDDY BALREDDY IND 131
137 12 MD SAYEED ULLAH IND 62
Ward : 14-B.N. Reddy Nagar , Reserved for : UR , Total Votes : 51727 , Polled Votes : 027037 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 27037
138 1 KATIKAREDDY ARAVIND REDDY TDP 6184
139 2 BALRAJ DASARI BSP 75
140 3 SMT MUDDAGOUNI LAXMI PRASANNA TRS 12743 Winner
141 4 VANIPALLY SRINIVAS REDDY BJP 3007
142 5 M SUMAN GOUD INC 1006
143 6 KANAKABABU ILIPILLA IND 29
144 7 KOMARAVALLI ISSSAC NEWTON IND 132
145 8 GOLLAPALLI SHANKER PRASAD IND 84
146 9 NARASIMHA RAO MADHAVARAM IND 3715
147 10 RAMUDU PALLAPU IND 62
Ward : 15-Vanasthali Puram , Reserved for : UR , Total Votes : 48452 , Polled Votes : 22444 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 22444
148 1 JITTA RAJA SEKHAR REDDY TRS 13691 Winner
149 2 JENIGA NARESH BSP 132
150 3 MAHESH YADAV P INC 2919
151 4 SAMA PRABHAKAR REDDY TDP 5410
152 5 V RAMESH V TSLP 172
153 6 KANCHI KRISHNA MOHAN IND 21
154 7 BODA MANI RANI IND 29
155 8 SRINU KISHORED IND 70
Ward : 16-Hastinapuram , Reserved for : ST(W) , Total Votes : 42856 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
156 1 N PRAVALIKA INC Awaiting
157 2 RAMAVATH PADMA TRS Awaiting
158 3 V SATHYAVATHI BJP Awaiting
159 4 K SWAPANA BSP Awaiting
160 5 JARPEELA SANGEETA IND Awaiting
161 6 D PARVATHI IND Awaiting
162 7 RAMAVATH JHANSI NAIK IND Awaiting
163 8 LAXMI RAMAVATH IND Awaiting
164 9 SAPAVATH BUJJI IND Awaiting
165 10 SAHITI IND Awaiting
Ward : 17-Champapet , Reserved for : UR , Total Votes : 52663 , Polled Votes : 25369 , Invalid Votes : 1 , Valid Votes : 25368
166 1 KOTHAPET PRABHAKAR BSP 1777
167 2 N RAGHUMA REDDY INC 5525
168 3 S RAMANA REDDY TRS 8938 Winner
169 4 VANGA MADHUSUDHAN REDDY BJP 8792
170 5 PASUNURI SRINIVASAULU IND 145
171 6 K RAKESH IND 105
172 7 SRINIVAS CHEERA IND 31
173 8 SAMA VAMSHIDHAR REDDY IND 55
Ward : 18-Lingojiguda , Reserved for : UR , Total Votes : 52833 , Polled Votes : 24942 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 24942
174 1 DARPALLY RAJA SHEKAR REDDY INC 5005
175 2 DEVENDER GUNDELA BSP 55
176 3 G PRAVEEN GOUD TDP 4520
177 4 SRINIVASA RAO MUDRABOINA TRS 12341 Winner
178 5 KAKI PRAVEEN GOUD IND 76
179 6 KANTEKAR SRINIVASULU IND 56
180 7 SD JANI IND 1344
181 8 JANI MIYA IND 19
182 9 POLE JANARDHAN IND 184
183 10 B P MADHUSUDHAN IND 36
184 11 DR MAHESH KUMAR K IND 296
185 12 RAMKOTI ALLAMPALLY IND 52
186 13 S VIMAL KUMAR IND 34
187 14 P VENKATESH IND 22
188 15 SRINATH UPPALA IND 902
Ward : 19-Saroornagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 62178 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
189 1 AKHILA AKULA TDP Awaiting
190 2 P ANITHA REDDY TRS Awaiting
191 3 THANDA UPENDRA BSP Awaiting
192 4 NEERAJA L INC Awaiting
193 5 KAKI AKHILA IND Awaiting
194 6 THOTA SAGARIKA IND Awaiting
195 7 DARPALLI ANURADHA IND Awaiting
196 8 SAMATHA AMARA IND Awaiting
197 9 SENAPATHY JYOTSNA ALIAS SENAPATHY ARCHANA IND Awaiting
Ward : 20-R.K. PURAM , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 64602 , Polled Votes : 26936 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 26936
198 1 T ANITHA REDDY TRS 10254
199 2 DEPA SUREKHA INC 4142
200 3 RADHA VEERANNAGARI BJP 12216 Winner
201 4 P VARALAKSHMI BSP 151
202 5 PRASANNA VEERANNAGARI IND 29
203 6 BEJGUM PARVATHI IND 18
204 7 MANJULA GOURAVARAM IND 19
205 8 SHILPA REDDY KUMBAM IND 50
206 9 SANKERPALLY SUJANA REDDY IND 20
207 10 SADHANA KOMATI REDDY IND 37
Ward : 21-Kothapet , Reserved for : UR , Total Votes : 52081 , Polled Votes : 22313 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 22313
208 1 DHARMENDER GUNDELA BSP 183
209 2 BADDAM MAHENDER GOUD TDP 5168
210 3 RAHUL GOUD LINGALA INC 5385
211 4 G V SAGAR REDDY TRS 10583 Winner
212 5 D SAI KIRAN DEVATA LSP 300
213 6 ANANTHULA PANDURANGA REDDY IND 17
214 7 GATTU NARASIMHA RAO IND 34
215 8 MAMIDI RAMCHANDER IND 468
216 9 K YADAGIRI YADAV IND 19
217 10 RAJU KOMMU IND 18
218 11 K RAJESHWAR IND 55
219 12 SATYAM VEERAMALLA IND 83
Ward : 22-Chaitanyapuri , Reserved for : UR , Total Votes : 45492 , Polled Votes : 19714 , Invalid Votes : 7 , Valid Votes : 19707
220 1 GUDURU NARENDER REDDY INC 2918
221 2 G VITTAL REDDY TRS 8311 Winner
222 3 Y VENKAT GANDHI TDP 3806
223 4 Y NAGESH BSP 29
224 5 R VENKAT NARSIMHA BJP 3577
225 6 P TRIVEDI LSP 548
226 7 BAGILINGAM SHEKAR BABU DBP 14
227 8 K YADAGIRI YADAV IND 8
228 9 GANDLA JAGADEESHWAR IND 76
229 10 D RAKESH REDDY IND 22
230 11 D HANUMANTH RAO IND 22
231 12 PEDDAMARU RAJESH IND 238
232 13 MANCHIKANTI VENKATESHWARLU IND 6
233 14 MUTHYALA SHIVA KUMAR IND 44
234 15 RANGU SHANMUKAHA CHARY IND 61
235 16 RAMINI SRINIVAS IND 27
Ward : 23-Gaddiannaram , Reserved for : UR , Total Votes : 54029 , Polled Votes : 23642 , Invalid Votes : 4 , Valid Votes : 23638
236 1 GANDI KRISHNA YADAV TDP 6469
237 2 TULASI SRINIVAS INC 2370
238 3 BHAVANI PRAVEEN KUMAR TRS 12601 Winner
239 4 D NARASIMHA RAO LSP 907
240 5 ELLENDULA SRINIVASA RAO IND 58
241 6 BADDAM PREM MAHESHWAR REDDY IND 17
242 7 MOHAN GANDE IND 974
243 8 YADA SHANKER IND 23
244 9 RANIPETA SUDHAKAR IND 23
245 10 B RADHA YADAV IND 23
246 11 SHANKER GUNTA IND 125
247 12 P SUDHAKAR REDDY IND 48
Ward : 24-Saidabad , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 58345 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
248 1 K ARUNA INC Awaiting
249 2 S SHAILAJA REDDY BJP Awaiting
250 3 SWARNA LATHA SINGIREDDY TRS Awaiting
251 4 KOYADA KAVITHA IND Awaiting
252 5 JARUPULA BHARATHI IND Awaiting
253 6 JEEBU ANURADHA RAGHURAM IND Awaiting
254 7 NEELAVENI MANUPATI IND Awaiting
Ward : 25-Moosarambagh , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 57793 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
255 1 B JAMUNA TDP Awaiting
256 2 POOJA REDDY PRODDUTURI INC Awaiting
257 3 T SUNARITHA TRS Awaiting
258 4 B BAGYA LAXMI IND Awaiting
259 5 DEEPIKA BILLA IND Awaiting
260 6 L SWATHI IND Awaiting
Ward : 26-Old Malakpet , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 47635 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
261 1 AFREEN ZAFAR INC Awaiting
262 2 JUWERIA FATIMA AIMIM Awaiting
263 3 P SABHITHA BJP Awaiting
264 4 SAYA BHUVANESHWARI TRS Awaiting
265 5 IRHRATH SIDDIQUI MD MBT Awaiting
266 6 POLKAM SRIDEVI IND Awaiting
267 7 K SHIVAMMA IND Awaiting
Ward : 27-Akberbagh , Reserved for : UR , Total Votes : 42913 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
268 1 TELLA MAHESH KUMAR SRINIVAS TRS Awaiting
269 2 A VINOD KUMAR INC Awaiting
270 3 S SRINIVAS TDP Awaiting
271 4 SYED MINHAJUDDIN AIMIM Awaiting
272 5 AMJED ULLA KHAN MBT Awaiting
273 6 L ASHOKNATH IND Awaiting
274 7 GOPAL IND Awaiting
275 8 K SHIVAMMA IND Awaiting
Ward : 28-Azampura , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 46575 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
276 1 AYESHA JAHAN NASEEM AIMIM Awaiting
277 2 C NAVANEETHA INC Awaiting
278 3 MURUKU SIDDHA LAKSHMI TRS Awaiting
279 4 SHAMEEM SULTANA BJP Awaiting
280 5 ASMA KHATOON MBT Awaiting
281 6 FARIYA BHANU IND Awaiting
Ward : 29-Chawani , Reserved for : BC , Total Votes : 38334 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
282 1 MD KALEEM TRS Awaiting
283 2 MOHD MURTUZA ALI AIMIM Awaiting
284 3 MOHAMMED AJMALUDDIN FAROOQI MBT Awaiting
285 4 HANUMANTH RAO IND Awaiting
Ward : 30-DABERPURA , Reserved for : UR , Total Votes : 46584 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
286 1 MOHAMMED ABDUL ZEESHAN TRS Awaiting
287 2 MIRZA AKHIL AFANDI BJP Awaiting
288 3 MIRZA RIYAZ UL HASSAN EFFENDI AIMIM Awaiting
289 4 SAJID SHAREEF INC Awaiting
290 5 SYED SHAKEEL AHMED KAZMI MBT Awaiting
291 6 FIDVI HUSSAIN KHAN NAYYER IND Awaiting
292 7 MOHD AQUEEL AHMED IND Awaiting
293 8 MOHAMMED FIDA ALI IND Awaiting
294 9 MOHD BASHEERUDDIN KHAN IND Awaiting
295 10 SYED ZAKIR HUSSAIN IND Awaiting
296 11 SYED HADI HUSSAIN IND Awaiting
Ward : 31-REINBAZAR , Reserved for : UR , Total Votes : 38515 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
297 1 MOHAMMED ALI INC Awaiting
298 2 MD AIJAZ TRS Awaiting
299 3 MIR WAJID ALI KHAN AIMIM Awaiting
300 4 SYED INAYATULLAH BJP Awaiting
301 5 MD FAIYAZ MBT Awaiting
302 6 SYED GUFRAN HASSAN RAZVI WPOI Awaiting
303 7 MOHAMMWED TAHER IND Awaiting
Ward : 32-PATHERGATTI , Reserved for : UR , Total Votes : 55698 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
304 1 MOHD MOOSA KHASIM INC Awaiting
305 2 MIRZA BAQER ALI TRS Awaiting
306 3 SHAHRAN BIN ALI TDP Awaiting
307 4 SYED SOHAIL QUADRI AIMIM Awaiting
308 5 MD HASHMATH ALI CPI Awaiting
309 6 MD ATEEQ IND Awaiting
310 7 BHAGWANDA SANKLA IND Awaiting
311 8 MOHD OSMAN IND Awaiting
312 9 SHAJIUDDIN IND Awaiting
Ward : 33-MOGHALPURA , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 35677 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
313 1 AMTUL ALEEM AIMIM Awaiting
314 2 PINKY SARSAL BSP Awaiting
315 3 D VIJAYTA INC Awaiting
316 4 P VEERAMANI TRS Awaiting
317 5 S SARITHA BJP Awaiting
318 6 J REKHA MBT Awaiting
319 7 FARHATH KHATIJA IND Awaiting
320 8 SUNITA IND Awaiting
Ward : 34-TALABCHACHALAM , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 41079 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
321 1 NASREEN SULTANA AIMIM Awaiting
322 2 RESHMA SULTANA TRS Awaiting
323 3 SHAHIN SULTANA INC Awaiting
324 4 SIRAJ SULTANA TDP Awaiting
325 5 AYESHA IND Awaiting
326 6 FATIMA SHAHEEN IND Awaiting
327 7 SAMEENA BEGUM IND Awaiting
Ward : 35-GOWLIPURA , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 48725 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
328 1 V ANNAPURNA DEVI CPI Awaiting
329 2 ALE LALITHA BJP Awaiting
330 3 K MEENA TRS Awaiting
331 4 K VANI INC Awaiting
332 5 PADMAJA SANTHOJU MBT Awaiting
333 6 C ARVINDA IND Awaiting
334 7 K SARITHA IND Awaiting
335 8 SARIKA VERMA IND Awaiting
336 9 Y SWAROOPA IND Awaiting
337 10 HARITHA T IND Awaiting
Ward : 36-Lalithabagh , Reserved for : UR , Total Votes : 40204 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
338 1 MD ALI SHARIF AIMIM Awaiting
339 2 MOHAMMED ABDUL IRFAN INC Awaiting
340 3 A YADAGIRI CPI Awaiting
341 4 G RAGHAVENDRA RAJU TRS Awaiting
342 5 E SAILU BJP Awaiting
343 6 SATISH SINGH MBT Awaiting
344 7 MOHAMMED AHMED KHAN IND Awaiting
345 8 C LAXMANA CHARY IND Awaiting
Ward : 37-Kurmaguda , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 48966 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
346 1 KIRTHI NAGA RANI INC Awaiting
347 2 NALABOLU RANI TRS Awaiting
348 3 LAVANYA KUSIRI BJP Awaiting
349 4 SAMEENA BEGUM AIMIM Awaiting
350 5 NASEEM BANO IND Awaiting
351 6 PRASANNADEVI BALISHETTI IND Awaiting
352 7 BOMMERA SUJANA IND Awaiting
353 8 G SUREKA IND Awaiting
Ward : 38-IS Sadan , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 54293 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
354 1 KAVADAPU HEMA LATHA CPI Awaiting
355 2 K VIDHYA REDDY INC Awaiting
356 3 SAMA SWAPNA TRS Awaiting
357 4 SUNITHA KONTHAM BJP Awaiting
358 5 DEVI K IND Awaiting
359 6 DANDEM ANURADHA IND Awaiting
360 7 MUDAVATH SAROJA IND Awaiting
361 8 G SUDHA RANI IND Awaiting
362 9 DR D SOWMYA IND Awaiting
Ward : 39-Santhoshnagar , Reserved for : BC , Total Votes : 44136 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
363 1 ABDUL LATEEF CPM Awaiting
364 2 KIRTHI VINAY KUMAR INC Awaiting
365 3 MOHD NAWAZ ALI TRS Awaiting
366 4 MOHAMMED MUZAFFAR HUSSAIN AIMIM Awaiting
367 5 MOHAMMED SALEEM AHMED TDP Awaiting
368 6 SHAIK KHALEEL MBT Awaiting
Ward : 40-Riyasath Nagar , Reserved for : UR , Total Votes : 41375 , Polled Votes : 16720 , Invalid Votes : 01 , Valid Votes : 16719
369 1 MOHD ABDUL QAYYUM INC 229
370 2 MOHD YOUSUF TRS 5254
371 3 MIRZA MUSTAFA BAIG AIMIM 9475 Winner
372 4 VARAYOORI APPAIAH TDP 646
373 5 HABEEB M A MBT 1077
374 6 DASTAGIR M D IND 38
Ward : 41-Kanchanbagh , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 42129 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
375 1 A ANJAMMA TRS Awaiting
376 2 RESHMA FATIMA AIMIM Awaiting
377 3 SHAHNAAZ BEGUM INC Awaiting
378 4 SHAIK ASHA BEGUM TDP Awaiting
379 5 FARHEEN SULTANA MBT Awaiting
380 6 SALMA BEGUM IND Awaiting
Ward : 42-Barkas , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 35928 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
381 1 AYESHA BEGUM INC Awaiting
382 2 GHOUSIA BEGUM TDP Awaiting
383 3 CHENNAIAGARI SARITHA TRS Awaiting
384 4 SHABANA BEGUM AIMIM Awaiting
385 5 GHOUSIYA BEGUM MBT Awaiting
386 6 KHAJA BEGUM IND Awaiting
387 7 SAYEEDA QURESHI IND Awaiting
Ward : 43-Chandrayangutta , Reserved for : BC , Total Votes : 42736 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
388 1 ABDUL WAHAB AIMIM Awaiting
389 2 GAJULA VENKAT RAMANA TDP Awaiting
390 3 JURKI RAJENDAR KUMAR TRS Awaiting
391 4 MD MEHRAJUDDIN BSP Awaiting
392 5 SHAIK NAVEED INC Awaiting
393 6 MOHAMMED SATTAR MBT Awaiting
394 7 MD JABBAR IND Awaiting
395 8 MOHAMMED MUNAWAR IND Awaiting
396 9 MOHD SHAHAB UDDIN IND Awaiting
397 10 SHADA PARVEEN IND Awaiting
Ward : 44-Uppuguda , Reserved for : UR , Total Votes : 47648 , Polled Votes : 19890 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 19890
398 1 THADEM SRINIVAS RAO BJP 4341
399 2 FAHAD BIN ABDUL SAMED BIN ABDAT AIMIM 8777 Winner
400 3 MEESALA LAXMAMMA CPM 228
401 4 A SEENAIAH TRS 4319
402 5 SULTAN MIRZA INC 380
403 6 NASEER AHMED SYED MBT 1620
404 7 MD ABDULLAH BAIG IND 91
405 8 ANDALLAMA IND 48
406 9 MOHAMMED JAFFAR AHMED IND 25
407 10 SHAIK MOHAMMED IND 18
408 11 SYED YOUSUF AHMED IND 43
Ward : 45-Jangammet , Reserved for : UR , Total Votes : 45056 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
409 1 MOHAMMED ABDUL RAHMAN AIMIM Awaiting
410 2 E T NARASIMHA SWAMY CPI Awaiting
411 3 K MAHENDER BJP Awaiting
412 4 MUPPIDI SEETHA RAM REDDY TRS Awaiting
413 5 P RAJENDER INC Awaiting
414 6 MD ABDUL MUSSAVIR WPOI Awaiting
415 7 MOHAMMED ABDUL HAFEEZ ANC Awaiting
416 8 SYED SHAKER MBT Awaiting
417 9 AWADH AFFARI IND Awaiting
418 10 ANANDESHI VASANTH KUMAR IND Awaiting
419 11 S KRISHNA REDDY IND Awaiting
420 12 KOLLURI SAINATH IND Awaiting
421 13 CHANDRA KUMAR M IND Awaiting
422 14 DANDU RAKESH IND Awaiting
423 15 MOHD NAYEEMUDDIN IND Awaiting
424 16 S NARSING RAO IND Awaiting
425 17 NASA SRINIVAS IND Awaiting
426 18 BANOOTH SAILAJA IND Awaiting
427 19 A BHAMINI IND Awaiting
428 20 MARRELA KIRAN KUMAR IND Awaiting
429 21 KURRAKULA MALLESH IND Awaiting
430 22 MOHAMMED WAJID IND Awaiting
431 23 MIRZA ABDUL ALEEM BAIG IND Awaiting
432 24 C RAJENDER YADAV IND Awaiting
433 25 B LENIN BABU IND Awaiting
434 26 J SHANKER IND Awaiting
435 27 SABAVAT GIRIDHAR NAIK IND Awaiting
436 28 SUDHASHAN MALKAN IND Awaiting
Ward : 46-FALKNUMA , Reserved for : ST , Total Votes : 44328 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
437 1 KARAMTOT GANESH TDP Awaiting
438 2 K THARA BHAI AIMIM Awaiting
439 3 MADAVATH RUKMINI NAIK INC Awaiting
440 4 SABAVATH SRINIVAS TRS Awaiting
441 5 G RAVENDER NAYAK IND Awaiting
442 6 SABAVATH KAMALA BAI IND Awaiting
Ward : 47-NAWAB SAHAB KUNTA , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 37747 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
443 1 AYESHA BEGUM TDP Awaiting
444 2 IRFAN NAYYAR INC Awaiting
445 3 FARHATH SULTANA TRS Awaiting
446 4 SHIREEN KHATOON AIMIM Awaiting
Ward : 48-Shahali banda , Reserved for : BC , Total Votes : 44647 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
447 1 T NAGARAJU TRS Awaiting
448 2 PONNA VENKATA RAMANA BJP Awaiting
449 3 MOHAMMED MUSTAFA ALI AIMIM Awaiting
450 4 MOHD SOHAIL INC Awaiting
451 5 K DHARMATEJA IND Awaiting
Ward : 49-GHANSI BAZAR , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 52207 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
452 1 PARVEEN SULTANA INC Awaiting
453 2 BELLAM MADHAVI ALIAS MADHURI TRS Awaiting
454 3 RENU SONI BJP Awaiting
455 4 SAMEENA BEGUM AIMIM Awaiting
456 5 PAGADALA MAHESHWARY IND Awaiting
457 6 M REKHA IND Awaiting
458 7 RESHA GHADGE IND Awaiting
459 8 SEETA BHATI IND Awaiting
Ward : 50-BEGUM BAZAR , Reserved for : UR , Total Votes : 56649 , Polled Votes : 27148 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 27148
460 1 M TULJA RAM CHOUDARY INC 2330
461 2 P NAGESHWAR CPM 92
462 3 PAREEK SHITH YADAV SP 95
463 4 RAMESH KUMAR BUNG TRS 8415
464 5 G SHANKER YADAV BJP 15850 Winner
465 6 SANDEEP VARMA BSP 93
466 7 MD HAMEED ANC 38
467 8 CHETAN TIWARI IND 138
468 9 B RAM CHANDER IND 43
469 10 K SHOBHAN BABU IND 54
Ward : 51-GOSHAMAHAL , Reserved for : BC , Total Votes : 51854 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
470 1 ALA PURHOTHAM RAO INC Awaiting
471 2 MANOJ SINGH CPM Awaiting
472 3 G MUKESH SINGH TRS Awaiting
473 4 LAXMAN SINGH JAMEDHAR BJP Awaiting
474 5 G SHIVA BSP Awaiting
475 6 ABHISHEK KUMAR IND Awaiting
476 7 JAGJEET SINGH PEEPAL PUNJ IND Awaiting
477 8 PRASHANT BIRADAR IND Awaiting
Ward : 52-Puranapool , Reserved for : BC , Total Votes : 34410 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
478 1 AVULAGADDA MADHUKAR YADAV TDP Awaiting
479 2 P MALLIKARJUN YADAV TRS Awaiting
480 3 MOHAMMED GHOUSE INC Awaiting
481 4 SUNNAM RAJ MOHAN AIMIM Awaiting
482 5 MD SHOEB MBT Awaiting
Ward : 53-DOODH BOWLI , Reserved for : BC , Total Votes : 38140 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
483 1 M A GAFFAR AIMIM Awaiting
484 2 MERAJ MOHAMMED INC Awaiting
485 3 B RAKESH TRS Awaiting
486 4 M A WAHAB TDP Awaiting
487 5 M A AKHEEL IND Awaiting
488 6 SHAIK AMJAD IND Awaiting
Ward : 54-JAHANUMA , Reserved for : BC , Total Votes : 43545 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
489 1 KHAJA GAYAS UDDIN INC Awaiting
490 2 KHAJA MUBASHEERUDDIN AIMIM Awaiting
491 3 MOHD AHMED SHAREEF TDP Awaiting
492 4 MOHAMMED GHULAM NABI TRS Awaiting
493 5 M A AKHEEL IND Awaiting
Ward : 55-RAMNASTPURA , Reserved for : BC , Total Votes : 36914 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
494 1 ABDUL HASSAN INC Awaiting
495 2 CHAVAN RAMESH TDP Awaiting
496 3 MD JAMEEL AHAMED TRS Awaiting
497 4 MOHAMMED MUBEEN AIMIM Awaiting
498 5 ARSHED ALI IND Awaiting
Ward : 56-Kishan bagh , Reserved for : BC , Total Votes : 44421 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
499 1 G KANNAIAH LAL INC Awaiting
500 2 MOHAMMED SALEEM AIMIM Awaiting
501 3 MOHAMMED HAMED TDP Awaiting
502 4 MD SHAKEEL AHMED TRS Awaiting
503 5 MOHAMMED RAIZ WPOI Awaiting
504 6 FAYAZ MOHAMMED IND Awaiting
Ward : 57-Sulemannagar , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 38309 , Polled Votes : 19157 , Invalid Votes : 5 , Valid Votes : 19152
505 1 ABIDA SULTANA AIMIM 15410 Winner
506 2 ASIYA BEGUM TDP 954
507 3 MAHMOODA BEGUM INC 358
508 4 SARITHA AIRVA TRS 2430
Ward : 58-Shastripuram , Reserved for : BC , Total Votes : 34777 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
509 1 MD NISAR TDP Awaiting
510 2 BANDA RAJESH YADAV TRS Awaiting
511 3 MD MISBAH UDDIN AIMIM Awaiting
512 4 SAMMETA JAIPAL INC Awaiting
513 5 ZAINUL ABIDEEN IND Awaiting
Ward : 59-Mailardevpally , Reserved for : UR , Total Votes : 76038 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
514 1 GADWALA MUDIRINTI GATTAIAH CPM Awaiting
515 2 T PREMDAS GOUD TDP Awaiting
516 3 TOKALA SRINIVAS REDDY TRS Awaiting
517 4 SYED HYDER ALI AIMIM Awaiting
518 5 SANEM SRINIVAS GOUD INC Awaiting
519 6 GADDI SOUDAIAH IND Awaiting
520 7 T DEVA DAS GOUD IND Awaiting
521 8 P CHAKRADARI IND Awaiting
522 9 J MAHANAND GANDHI IND Awaiting
523 10 SANEM JEEVAN GOUD IND Awaiting
Ward : 60-Rajendranagar , Reserved for : SC(W) , Total Votes : 39091 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
524 1 APPIREDDYGUDEM MADHAVI TDP Awaiting
525 2 P ANITHA KUMARI BSP Awaiting
526 3 KORANI LAXMAMMA CPI Awaiting
527 4 KORANI SRILATHA TRS Awaiting
528 5 BATHULA S DIVYA INC Awaiting
529 6 THUMALAPALLY KALPANA IND Awaiting
530 7 NAGULAPALLY RANI IND Awaiting
531 8 PODAVU ARCHANA IND Awaiting
532 9 G BHAGYA LAXMI IND Awaiting
Ward : 61-Attapur , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 51564 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
533 1 CHERUKU MADHAVI TDP Awaiting
534 2 BANDARU RUPA INC Awaiting
535 3 B RAJANI AIMIM Awaiting
536 4 RAVULA VIJAYA TRS Awaiting
537 5 A MADHAVI IND Awaiting
Ward : 62-ZIAGUDA , Reserved for : SC , Total Votes : 41884 , Polled Votes : 20017 , Invalid Votes : 00 , Valid Votes : 20017
538 1 ADIRALA MUNENDAR BJP 7179
539 2 A KRISHNA TRS 10941 Winner
540 3 B VIJAY SARATHI INC 1214
541 4 S SATYA NARAYANA BSP 83
542 5 P CHINNAIAH IND 446
543 6 P SHANKER RAO IND 76
544 7 A V SHIVA KUMAR IND 78
Ward : 63-MANGALHAT , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 50290 , Polled Votes : 021680 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 21680
545 1 R URMILA DEVI TDP 4917
546 2 PARMESHWARI SINGH TRS 14293 Winner
547 3 M SHASHI KALA IND 74
548 4 VIJAYA LAKSHMI IND 206
549 5 SUBEDAR ANJU RANI INC 2061
550 6 P SUPRIYA IND 129
Ward : 64-DATTATREYA NAGAR , Reserved for : BC , Total Votes : 31364 , Polled Votes : 14567 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 14567
551 1 MOHD AQEEL AHMED TRS 2873
552 2 MYADAM RAMESH KUMAR INC 565
553 3 M A MUQTADER TDP 814
554 4 MD YOUSUF AIMIM 10315 Winner
Ward : 65-KARWAN , Reserved for : BC , Total Votes : 46970 , Polled Votes : 21502 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 21502
555 1 M N CHANDRAKANTH RAO INC 424
556 2 CHENNA NARENDER DEV TRS 8558
557 3 MAMIDI LAVANYA TDP 2856
558 4 M RAJENDER YADAV AIMIM 9131 Winner
559 5 K GOVARDHAN IND 344
560 6 TUMMA HARISH IND 19
561 7 DEVERKONDA SANTHOSH IND 22
562 8 PASPUNOORI SRINIVAS RAO IND 25
563 9 PASHAM AJAYKUMAR IND 31
564 10 MOHD ABDUL AZEEM IND 92
Ward : 66-LANGER HOUSE , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 48231 , Polled Votes : 21990 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 21990
565 1 AMINA BEGUM AIMIM 7737 Winner
566 2 AKSHITHA KOTA INC 799
567 3 CHERUKULA SUGANDA PUSHA BJP 5649
568 4 K PUSHPA LATHA CPM 262
569 5 BHAGYA LAKSHMI TRS 7435
570 6 B PARVATHAMMA IND 50
571 7 P SHOBHA RANI IND 58
Ward : 67-GOLCONDA , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 47844 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
572 1 ARSHIYA KHAN TRS Awaiting
573 2 PASUPULATI SAROJINI DEVI TDP Awaiting
574 3 SHIRAZ AMINA INC Awaiting
575 4 HAFSIYA HANSEEF AIMIM Awaiting
Ward : 68-TOLICHOWKI , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 35117 , Polled Votes : 13084 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 13084
576 1 DR AYESHA HUMERA AIMIM 10866 Winner
577 2 PASUPULETI VANI TDP 145
578 3 SULAXANA S TRS 155
579 4 FARZANA BEGUM INC 1881
580 5 SHABANA BEGUM IND 37
Ward : 69-NANAL NAGAR , Reserved for : BC , Total Votes : 44595 , Polled Votes : 018836 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 18836
581 1 MD KHAIR UDDIN TDP 410
582 2 MOHAMMED NASEER UDDIN AIMIM 12067 Winner
583 3 P RAKESH INC 307
584 4 SHAIK AZHAR TRS 6052
Ward : 70-MEHDIPATNAM , Reserved for : BC , Total Votes : 29853 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
585 1 C ASHOK KUMAR TRS Awaiting
586 2 BHUJUNDER KUMAR V BJP Awaiting
587 3 MOHAMMED ABDUL KHALIQ INC Awaiting
588 4 MOHAMMED MAJID HUSSAIN AIMIM Awaiting
589 5 DEVARASHETTY GOPALA KRISHNA LSP Awaiting
590 6 B JOHAN KENNEDY ANC Awaiting
591 7 AMEER HASHIM ALI IND Awaiting
592 8 BHANU LAKSHMI IND Awaiting
Ward : 71-GUDIMALKAPUR , Reserved for : BC , Total Votes : 48322 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
593 1 DEVARA KARUNAKAR BJP Awaiting
594 2 S BALVEER SINGH INC Awaiting
595 3 BANGARI PRAKASH TRS Awaiting
596 4 M VENKATESH CPM Awaiting
597 5 M GOPI KRISHNA ANC Awaiting
598 6 KYASA PRABHAKER RAJU IND Awaiting
599 7 GUJJARI NAVEEN KUMAR IND Awaiting
600 8 PASHAM MANGA IND Awaiting
601 9 O MEENA IND Awaiting
602 10 A SHIVRAJ IND Awaiting
Ward : 72-ASIF NAGAR , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 47215 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
603 1 J ANJALI BJP Awaiting
604 2 KALAKANTI HYMAVATHI INC Awaiting
605 3 GUNDOJI LAXMAMA TRS Awaiting
606 4 FAHMINA ANJUM AIMIM Awaiting
607 5 M SWATHI IND Awaiting
Ward : 73-VIJAY NAGAR COLONY , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 51096 , Polled Votes : 17608 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 17608
608 1 AKULA INDHIRA INC 674
609 2 B CHANDRAKALA TRS 6318
610 3 A SARASWATHI TDP 1873
611 4 SALMA AMEEN AIMIM 8604 Winner
612 5 GOUSIYA BEGUM ANC 63
613 6 JAYALAXMI PATHAKOTI IND 38
614 7 PUPPALA SUKANYA IND 38
Ward : 74-AHMED NAGAR , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 51438 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
615 1 AYESHA RUBINA AIMIM Awaiting
616 2 ASMATH UNNISA TRS Awaiting
617 3 SURRYA RAHMAN INC Awaiting
618 4 ZAHIDA BEGUM IND Awaiting
Ward : 75-RED HILLS , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 41823 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
619 1 AYESHA FARHEEN INC Awaiting
620 2 AYESHA FATIMA AIMIM Awaiting
621 3 PADMAVATHI BJP Awaiting
622 4 SARITHA MARGAM TRS Awaiting
623 5 G PADMA IND Awaiting
Ward : 76-MALLEPALLY , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 54198 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
624 1 KOLLURU USHA SREE BJP Awaiting
625 2 TARANNUM NAAZ AIMIM Awaiting
626 3 M BHAGYA REKHA INC Awaiting
627 4 K SANTOSHI TRS Awaiting
628 5 DASARI LAXMI KURMA IND Awaiting
Ward : 77-JAM BAGH , Reserved for : UR , Total Votes : 57118 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
629 1 ADHARI RAJESH BSP Awaiting
630 2 MULLA VIKRAM GOUD INC Awaiting
631 3 D MOHAN AIMIM Awaiting
632 4 BAJRANG LAL SHARMA TDP Awaiting
633 5 M ANAND GOUD TRS Awaiting
634 6 MOHAMMED ABDUL SALAM ANC Awaiting
635 7 A VENUGOPAL IND Awaiting
636 8 NAVKAD RAJ KIRAN IND Awaiting
637 9 MOHD BILALUDDIN IND Awaiting
638 10 MAMBA ASHOK KUMAR IND Awaiting
639 11 SOMA THRINATH RAO IND Awaiting
Ward : 78-GUNFOUNDY , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 56105 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
640 1 NAGARAM SHILPA INC Awaiting
641 2 SREELATHA GAJULA BSP Awaiting
642 3 M SARITHA GOUD BJP Awaiting
643 4 M MAMATHA TRS Awaiting
644 5 TALLA NIDHI IND Awaiting
645 6 PADMA DACHA IND Awaiting
646 7 K PRASANNA IND Awaiting
647 8 MARIA JYOTHI IND Awaiting
648 9 MEGHANA JAIN IND Awaiting
649 10 G RAMA DEVI IND Awaiting
650 11 DR B SUREKHA IND Awaiting
651 12 G SOUNDARYA IND Awaiting
Ward : 79-Himayathnagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 51053 , Polled Votes : 21975 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 21975
652 1 INDIRA RAO JUVVADI INC 2234
653 2 JADALA HEMALATHA YADAV TRS 10021 Winner
654 3 MAHALAKSHMI GNVK BJP 8329
655 4 ANITHA KIRAN SALLA IND 203
656 5 AVETI JYOTHI IND 56
657 6 G KOMALI IND 1019
658 7 NASEEM SYEDA IND 113
Ward : 80-KACHIGUDA , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 44023 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
659 1 T ANURADHA INC Awaiting
660 2 K UMA RANI BJP Awaiting
661 3 AEKKALA CHAITANYA KANNA TRS Awaiting
662 4 B ANJAMMA IND Awaiting
663 5 T CHANDRIKA IND Awaiting
664 6 JYOTHSNA TIRUNAGARI IND Awaiting
665 7 K NEELAMMA IND Awaiting
666 8 PENTA SAROJA IND Awaiting
667 9 BATHULA BHAGYA LAKSHMI IND Awaiting
668 10 MENDE UDAYA SREE YADAV IND Awaiting
669 11 V RAMADEVI IND Awaiting
670 12 M LAXMI RAJ IND Awaiting
Ward : 81-NALLAKUNTA , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 57149 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
671 1 GARIGANTI SRIDEVI TRS Awaiting
672 2 CHANDRAKALA G INC Awaiting
673 3 VANAM MALATHI TDP Awaiting
674 4 SUJATHA B BSP Awaiting
675 5 KAVITHA PAMISHETTY LSP Awaiting
676 6 GANGU SAVITHRI IND Awaiting
677 7 CHIRUVOLU LALITHA KUMARI IND Awaiting
678 8 CHIRUVOLU VARA LAKSHMI IND Awaiting
679 9 DUSARI LAVANYA IND Awaiting
680 10 PADMA M IND Awaiting
681 11 MADHAVI LATHA ABBARAJU IND Awaiting
682 12 VANNADI RAMYA IND Awaiting
683 13 VARA LAKSMI J IND Awaiting
684 14 SUDHA S IND Awaiting
Ward : 82-GOLNAKA , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 52178 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
685 1 AKKALA SHARADHA BJP Awaiting
686 2 KALERU PADMA TRS Awaiting
687 3 REHANA SULTANA INC Awaiting
688 4 SHABANA BEGUM CPM Awaiting
689 5 SAKEENA BEGUM AIMIM Awaiting
690 6 UZMA FATHIMA IND Awaiting
691 7 KHAIRUNNISA IND Awaiting
Ward : 83-AMBERPET , Reserved for : BC , Total Votes : 56378 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
692 1 G ANAND GOUD BJP Awaiting
693 2 JAGAN PULI TRS Awaiting
694 3 POGULAKONDA PRATAP INC Awaiting
695 4 MOHAMMED AIMIM Awaiting
696 5 SHAIK NADEEM CPI Awaiting
697 6 S SANJEEVA CHARY BSP Awaiting
698 7 KAVALI RAMCHANDRAIAH IND Awaiting
699 8 MD KHADAAR SHAREEF IND Awaiting
700 9 JONNALAGADDA MURTHY RAJU IND Awaiting
701 10 MOHAMMAD AFSAR IND Awaiting
702 11 MOHAMMED ABDUL GHAFOOR IND Awaiting
Ward : 84-BAGH AMBERPET , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 54937 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
703 1 ANITA JAIN CPM Awaiting
704 2 BANAPPAGARI PADMA BJP Awaiting
705 3 KUCHALAKANTI PADMAVATHI TRS Awaiting
706 4 M SAVITHRI INC Awaiting
707 5 K ALIVELU IND Awaiting
708 6 N RAMADEVI IND Awaiting
Ward : 85-ADIKMET , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 40577 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
709 1 K PRASANNA BJP Awaiting
710 2 VENISHETTY ARUNA KUMARI TDP Awaiting
711 3 M SAVITHRY INC Awaiting
712 4 B HEMALATHA TRS Awaiting
713 5 INDIRA ARAVINDA JATA IND Awaiting
714 6 ESTHER RANI IND Awaiting
715 7 SUNITHA D IND Awaiting
Ward : 86-MUSHEERABAD , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 41865 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
716 1 EDLA BHAGYA LAXMI TRS Awaiting
717 2 THAMAGONDA NAGAMANI INC Awaiting
718 3 A PADMA CPM Awaiting
719 4 SARITHA TDP Awaiting
720 5 P SWAPNA BSP Awaiting
721 6 MACHANPALLY SUPRIYA IND Awaiting
722 7 MEHDI BANU IND Awaiting
Ward : 87-RAMNAGAR , Reserved for : UR , Total Votes : 56485 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
723 1 P PRADEEP KUMAR BSP Awaiting
724 2 PRABHAKAR REDDY M BJP Awaiting
725 3 RAYAGIRI KALPANA YADAV INC Awaiting
726 4 V SRINIVAS REDDY TRS Awaiting
727 5 KONGARA GANGADHARA RAO LSP Awaiting
728 6 VIJAYBABU RAO THUMMAKOMMA DBP Awaiting
729 7 VENKATAIAH BOMMAPALA ANC Awaiting
730 8 S ABHISHEK KENNEDY IND Awaiting
731 9 ASHOK REDDY GADDAM IND Awaiting
732 10 UTTAM PRAVEEN KUMAR IND Awaiting
733 11 DODDEY DURGA PRASAD IND Awaiting
734 12 BITLA NAGARAJU IND Awaiting
735 13 MICHEAL RAJ KAMATAM IND Awaiting
736 14 T RAGHUNATH IND Awaiting
Ward : 88-BHOLAKPUR , Reserved for : BC , Total Votes : 50074 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
737 1 ANIL KUMAR G BJP Awaiting
738 2 M KRISHNA SWAMY CPM Awaiting
739 3 BHANU CHANDAR MUDIRAJ PV BSP Awaiting
740 4 MOHAMMED AKHEEL AHMED AIMIM Awaiting
741 5 MOHAMMED WAJID HUSSAIN INC Awaiting
742 6 R RAMA RAO TRS Awaiting
743 7 ANJAIAH GARUVANDULA IND Awaiting
744 8 B K NAGENDER RAO IND Awaiting
745 9 NOORUL HASAN IND Awaiting
746 10 MD ABDUL JAHANGIR IND Awaiting
747 11 MOHAMMED RAHMAN ALI IND Awaiting
748 12 S A RAWOOF IND Awaiting
Ward : 89-GANDHINAGAR , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 49072 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
749 1 CHANDRA KALA GURRAM INC Awaiting
750 2 MUTA PADMA NARESH TRS Awaiting
751 3 M RAJITHA BSP Awaiting
752 4 T SAILAJA BJP Awaiting
753 5 M SWARNALATA LSP Awaiting
754 6 ITHA JAGADISHWARI IND Awaiting
755 7 JAYA SREE VURUMADLA IND Awaiting
756 8 K VANI IND Awaiting
757 9 D H SHOBHA RANI IND Awaiting
758 10 S SRIDEVI IND Awaiting
759 11 M SUNITHA BAI IND Awaiting
Ward : 90-KAVADIGUDA , Reserved for : SC(W) , Total Votes : 50396 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
760 1 R RAJASRI TDP Awaiting
761 2 LAVANYA SRI PITLA BSP Awaiting
762 3 G LASYA NANDITHA TRS Awaiting
763 4 K SARITHA CPM Awaiting
764 5 B SUJATHA INC Awaiting
765 6 ANURADHA M IND Awaiting
766 7 KAMALA BAI MANKAR IND Awaiting
767 8 J RAJESHWARI IND Awaiting
768 9 M RAJITHA IND Awaiting
769 10 LATHA CHAULA IND Awaiting
770 11 SIRIPURAM LAKSHMI IND Awaiting
771 12 B SUSHMA RANI IND Awaiting
Ward : 91-KAIRTHABAD , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 57502 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
772 1 M ARUNJYOTHI INC Awaiting
773 2 P VIJAYA REDDY TRS Awaiting
774 3 M SANGEETHA TDP Awaiting
775 4 M SUJATHA LSP Awaiting
776 5 K ANITHA IND Awaiting
777 6 JAVERIA BEGUM IND Awaiting
778 7 MALLELA MADHAVI IND Awaiting
Ward : 92-Venkateshwara Colony , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 41856 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
779 1 KAVITHA REDDY MANNE TRS Awaiting
780 2 BANGARU SRAVATHI BJP Awaiting
781 3 B BHARATHI INC Awaiting
782 4 TARAVATHI BARIGELA IND Awaiting
783 5 K NAVANEETHA IND Awaiting
784 6 B BHARATHI IND Awaiting
Ward : 93-Banjara Hills , Reserved for : UR , Total Votes : 48450 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
785 1 B RAJU YADAV INC Awaiting
786 2 MANSOOR SYED BSP Awaiting
787 3 MECHINENI SRINIVAS RAO BJP Awaiting
788 4 VIJAYA LAXMI R GADWAL TRS Awaiting
789 5 MEESALA GOPAL SAI BABA LSP Awaiting
790 6 GOLOLLA NAGARAJU ANC Awaiting
791 7 BITLA N VENKATESHWARULU IND Awaiting
792 8 B RAMA DEVI IND Awaiting
793 9 MOHAMMED ABDUL KHADEER IND Awaiting
794 10 NAKKA RAGHU MUDIRAJ IND Awaiting
795 11 SHAH ALAM IND Awaiting
Ward : 94-Shaikpet , Reserved for : UR , Total Votes : 49649 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
796 1 ATMAKURI SUDHAKAR INC Awaiting
797 2 CHERKA MAHESH TRS Awaiting
798 3 MOHAMMED RASHEED FARAZUDDIN AIMIM Awaiting
799 4 VARDHA JYOTHI DBP Awaiting
800 5 K DATTA MUKESH IND Awaiting
801 6 K NARAYANA REDDY IND Awaiting
802 7 MOHD NAWAZ KHAN IND Awaiting
803 8 S VIJAYA KUMAR IND Awaiting
804 9 SHAIK SHAMSUDDIN AHMED IND Awaiting
805 10 P SATYANARAYANA IND Awaiting
806 11 SYED ABRARUDDIN IND Awaiting
Ward : 95-JUBILEE HILLS , Reserved for : UR , Total Votes : 46970 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
807 1 AAKULA VENKATESWARA RAO TDP Awaiting
808 2 KAJA SURYANARAYANA TRS Awaiting
809 3 CHANDRA MADHU BJP Awaiting
810 4 K BHOJI REDDY INC Awaiting
811 5 YOUNUS ALI ANC Awaiting
812 6 PRABHAKARA RAO UTALA IND Awaiting
813 7 BHOOMANI RAMAKRISHNA IND Awaiting
814 8 SHEKAR KOTAP IND Awaiting
815 9 K SAIDAPPA IND Awaiting
Ward : 96-YOUSUFGUDA , Reserved for : UR , Total Votes : 58794 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
816 1 APPALA SURENDAR YADAV INC Awaiting
817 2 AMZAD SHARIF JDU Awaiting
818 3 KATTELA GANESH BSP Awaiting
819 4 GURRAM SANJAY GOUD TRS Awaiting
820 5 PASHAM SAINATH YADAV TDP Awaiting
821 6 LINGARAJU PANAPANA LSP Awaiting
822 7 G VAMSHI KRISHNA IND Awaiting
823 8 MOHD AYUB KHAN IND Awaiting
824 9 RAVI KUMAR T IND Awaiting
825 10 K V SHIVA IND Awaiting
Ward : 97-SOMAJIGUDA , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 49402 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
826 1 ATTALURI VIJAYALAKSHMI TRS Awaiting
827 2 B CHARITA TDP Awaiting
828 3 G DEVI AIMIM Awaiting
829 4 VANAM SAGEETHA INC Awaiting
830 5 AUSULA RAMYA IND Awaiting
831 6 O KANYAKUMARI IND Awaiting
832 7 PANDIRI VEDAVATHI IND Awaiting
833 8 D BHAVANA IND Awaiting
834 9 K YASHODAMMA IND Awaiting
Ward : 98-AMEERPET , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 47879 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
835 1 ANANJEET KAUR TDP Awaiting
836 2 DR KATHYAYANI BURUGULA BJP Awaiting
837 3 MOOD LALITHA CHOUHAN INC Awaiting
838 4 SHARADA KATAKAM BSP Awaiting
839 5 N SESHU KUMARI TRS Awaiting
Ward : 99-VENGALRAO NAGAR , Reserved for : UR , Total Votes : 47173 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
840 1 KILARI MANOHAR TRS Awaiting
841 2 CH. CHANDRASEKHAR RAO CPM Awaiting
842 3 DEVI REDDY NAGARJUNA REDDY INC Awaiting
843 4 VEMULLAPALLI PRADEEP TDP Awaiting
844 5 M SHYAM RAO AIMIM Awaiting
845 6 K L SRINIVAS RAO BSP Awaiting
846 7 KALERU NAVEEN IND Awaiting
847 8 S BALAMURALIKRISHNA IND Awaiting
848 9 MALLADI SANDEEP KUMAR IND Awaiting
849 10 SHIVA SHANKAR MANNE IND Awaiting
850 11 SYED RASOOL IND Awaiting
851 12 B SUSEEL KUMAR IND Awaiting
852 13 SURAPANENI HYMAVATHI IND Awaiting
Ward : 100-SANATH NAGAR , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 59896 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
853 1 KANURI JAYA SREE TDP Awaiting
854 2 KOLANU LAKSHMI TRS Awaiting
855 3 DHADI RENUKA INC Awaiting
856 4 K ANURADHA IND Awaiting
857 5 ASOJU PUSHPA LATHA IND Awaiting
858 6 BUTHAGADDA ANJALI IND Awaiting
Ward : 101-ERRAGADDA , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 49080 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
859 1 AZEEM UNNISSA BEGUM JDU Awaiting
860 2 K ANNAPURNA TRS Awaiting
861 3 KANJERLA JAYASREE TDP Awaiting
862 4 NOOR JAHAN CPM Awaiting
863 5 NOWSHEEN BEGUM IND Awaiting
864 6 SHAHEEN BEGUM AIMIM Awaiting
865 7 RAZIYA BEGUM INC Awaiting
Ward : 102-Rahmath Nagar , Reserved for : UR , Total Votes : 58056 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
866 1 B CHANDRAMMA INC Awaiting
867 2 NAVEEN YADAV V AIMIM Awaiting
868 3 MALLESH YADAV NAMALA BSP Awaiting
869 4 MOHAMMED ABDUL SHAFI TRS Awaiting
870 5 RAMSINGH RAJPUROHIT BJP Awaiting
871 6 SADANAND SIDHARTHA TDP Awaiting
872 7 LAXMINARAYANA NEELI LSP Awaiting
873 8 VEKATESH KOKALA ANC Awaiting
874 9 MATHARI RAMULU IND Awaiting
875 10 P SUDHEER BABU IND Awaiting
876 11 L K SURENDER IND Awaiting
877 12 D SANTOSH KUMAR IND Awaiting
Ward : 103-BORABANDA , Reserved for : BC , Total Votes : 42034 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
878 1 UDATHALAPALLY POCHAIAH GOUD INC Awaiting
879 2 TOLUCHURI SAISESHAGIRI RAO CPM Awaiting
880 3 NARSHING RAO V AIMIM Awaiting
881 4 BABA FASIUDDIN MD TRS Awaiting
882 5 RAJKUMAR KATRAJ BJP Awaiting
883 6 ARUN RAJU G IND Awaiting
884 7 UDATHAPALLY PARASHURAM IND Awaiting
885 8 KAVITHA CHEEKOTI IND Awaiting
886 9 KRISHNA T IND Awaiting
887 10 CHANDRA MOHAN S IND Awaiting
888 11 VIJAYA KUMAR N IND Awaiting
Ward : 104-Kondapur , Reserved for : UR , Total Votes : 72701 , Polled Votes : 29810 , Invalid Votes : 13 , Valid Votes : 29797
889 1 UTLA KRISHNA INC 4088
890 2 JALEEL AHMED BSP 300
891 3 NEELAM RAVINDER MUDIRAJ TDP 8912
892 4 RATHAPU NAGESH GOUD CPI 251
893 5 SHAIK HAMEED TRS 16246 Winner
Ward : 105-Gachibowli , Reserved for : UR , Total Votes : 42080 , Polled Votes : 19837 , Invalid Votes : 5 , Valid Votes : 19832
894 1 KONDA RAVI GOUD INC 2086
895 2 RAMA RAO C BJP 4847
896 3 SAIBABA K TRS 10707 Winner
897 4 ANIL KUMAR T IND 155
898 5 MARABOINA RAGHUNATH IND 28
899 6 MUTHYAM REDDY G IND 20
900 7 RAMAVATH SOMLU IND 35
901 8 RAVINDER REDDY DHARMAGARI IND 1050
902 9 RAMULAMMA IND 68
903 10 SANDEEP GOUD M IND 836
Ward : 106-Serilingampally , Reserved for : UR , Total Votes : 62453 , Polled Votes : 28075 , Invalid Votes : 4 , Valid Votes : 28071
904 1 KARCHERLA YELLESH INC 5696
905 2 R NAGENDAR YADAV TRS 14914 Winner
906 3 M RAVI TDP 6271
907 4 VALABOJU MANIKYAM CHARY CPM 227
908 5 SHAIK KHAJA HUSSAIN AIMIM 491
909 6 UMAR HAMMAMI ANC 27
910 7 KALA BAI IND 164
911 8 P K JAYA SHANKAR IND 224
912 9 T YADAGIRI IND 57
Ward : 107-MADHAPUR , Reserved for : UR , Total Votes : 56992 , Polled Votes : 21588 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 21588
913 1 JAGADEESHWAR TRS 11782 Winner
914 2 NARASIMHA YADAV G INC 3686
915 3 MD RAHEEM BSP 64
916 4 SRINIVAS YADAV E TDP 5777
917 5 JANGAIAH G IND 22
918 6 RAMANJEET SINGH IND 160
919 7 RAJESH G IND 20
920 8 RISHI V IND 9
921 9 SATEESH BABU GARIKAPATI IND 15
922 10 HARI KRISHNA PRASAD S IND 53
Ward : 108-MIYAPUR , Reserved for : UR , Total Votes : 56028 , Polled Votes : 20874 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 20874
923 1 KATLA RAGHUPATHI REDDY INC 900
924 2 BHAGVAN DAS D BSP 54
925 3 MEKA RAMESH TRS 9076 Winner
926 4 B MOHAN RAJ TDP 8046
927 5 KAPPERA RAMESH IND 81
928 6 GOPARAJU SRINIVAS RAO IND 96
929 7 TANDRA KUMAR IND 2193
930 8 D NAGENDRA IND 17
931 9 PARUNANDI NAGULU IND 32
932 10 MATURI JAGAN MOHAN RAO IND 29
933 11 SHIVA KUMAR MAKUTAM IND 315
934 12 SHIVA RAM RATHOD IND 35
Ward : 109-HAFEEZPET , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 71258 , Polled Votes : 28303 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 28303
935 1 V PUJITHA JAGADEESHWAR TRS 17094 Winner
936 2 LAKSHMI BALLING INC 2137
937 3 SHAINAZ BEGUM TDP 8475
938 4 T ARCHANA TIWARI IND 101
939 5 ASMA BEGUM IND 31
940 6 R INDIRA IND 77
941 7 JANMALA RENUKA IND 287
942 8 TALLURI RANGANAYAKAMMA IND 25
943 9 Y MANASA IND 20
944 10 N RAJESHWARI IND 20
945 11 SOUJANYA KAMAL IND 36
Ward : 110-CHANDANAGAR , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 57495 , Polled Votes : 23065 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 23065
946 1 ANITA M INC 2948
947 2 BOBBA NAVATHA REDDY TRS 11411 Winner
948 3 V VASUNDHARA DEVI TDP 8580
949 4 SWATHI BEJUGUM IND 126
Ward : 111-Bharathi Nagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 35057 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
950 1 ANKENAGARI SRILATHA INC Awaiting
951 2 CHINNAMILE GODAVARI BJP Awaiting
952 3 BANDARI RADHA BSP Awaiting
953 4 V SINDHU TRS Awaiting
954 5 N ARUNA SREE IND Awaiting
955 6 T POORNIMA SINGH IND Awaiting
956 7 MAMATHA CHUNDURI IND Awaiting
957 8 P MADHAVI LATHA IND Awaiting
958 9 SHAHANA KHOUSER IND Awaiting
Ward : 112-Ramachandrapuram , Reserved for : BC , Total Votes : 34842 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
959 1 MD AZHARUDDIN CPI Awaiting
960 2 KARIKE SATYANARAYANA TDP Awaiting
961 3 TALLA AVINASH GOUD INC Awaiting
962 4 TONTA ANJAIAH TRS Awaiting
963 5 NEELI YADAGIRI BSP Awaiting
964 6 K MANOHAR IND Awaiting
965 7 G MALLESHAM IND Awaiting
966 8 G MALLESH IND Awaiting
Ward : 113-Patancheru , Reserved for : BC , Total Votes : 41754 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
967 1 MADIRI DEVENDER RAJU BJP Awaiting
968 2 METTU KUMARA SWAMY TDP Awaiting
969 3 METTU SHANKAR YADAV INC Awaiting
970 4 RAJABOINA KUMAR YADAV TRS Awaiting
971 5 GUNDU PRADEEP KUMAR IND Awaiting
Ward : 114-KPHB Colony , Reserved for : UR , Total Votes : 56185 , Polled Votes : 26538 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 26538
972 1 ADUSUMALLI VENKATESWARLU TRS 11218
973 2 GOLI PADMA INC 425
974 3 MANDADI SRINIVASA RAO TDP 13953 Winner
975 4 BONTU SAMBI REDDY LSP 746
976 5 CHALIKA CHANDRA SEKHAR IND 43
977 6 DASARI VENKATA RAMANA RAO IND 7
978 7 PHANIKUMAR JUVVA IND 3
979 8 K VENKATA THRIMURTHULU IND 98
980 9 SATISH KULKARNI IND 45
Ward : 115-Balaji Nagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 63548 , Polled Votes : 29974 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 29974
981 1 KAVYA REDDY PANNALA TRS 16781 Winner
982 2 KAUSAR BEGUM INC 1318
983 3 GONE ROOPA RAO TDP 11427
984 4 VUPPU JAYA LAXMI CPM 241
985 5 C K SRILATHA IND 27
986 6 SESHAMATAM DEEPIKA IND 87
987 7 SOBHA VENATI IND 23
988 8 SUJATHA VARUDU IND 70
Ward : 116-Allapur , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 59181 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
989 1 QURSHEED BEGUM AIMIM Awaiting
990 2 P REKHA INC Awaiting
991 3 SABEEHA BEGUM TRS Awaiting
992 4 SRAVANTHI VEMULA TDP Awaiting
993 5 CHITIKENA POSI LSP Awaiting
994 6 C VIMALA IND Awaiting
Ward : 117-Moosapet , Reserved for : UR , Total Votes : 46712 , Polled Votes : 24160 , Invalid Votes : 1 , Valid Votes : 24159
995 1 K GOPAL REDDY INC 1946
996 2 JABBAR KHAN SWP 72
997 3 THUMU SHRAVAN KUMAR TRS 11927 Winner
998 4 BABU RAO PAGUDALA TDP 7877
999 5 RAVALLA OMSHANKAR BSP 114
1000 6 SAMA KONDAL REDDY LSP 215
1001 7 ANAND KUMAR M IND 259
1002 8 ANJI REDDY NALAMALUPU IND 39
1003 9 K KISTAIAH IND 1244
1004 10 G MANGAMMA IND 39
1005 11 SHESHAMATAM NAVEEN KUMAR IND 330
1006 12 SATHYANARAYANA S T IND 24
1007 13 MD SIRAJ IND 73
Ward : 118-Fathenagar , Reserved for : UR , Total Votes : 54288 , Polled Votes : 28328 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 28328
1008 1 K MAHENDAR BJP 7486
1009 2 RAJU KUKKALA INC 4343
1010 3 SATISH BABU PANDALA TRS 12898 Winner
1011 4 ATAGONI YELLAIAH GOUD IND 191
1012 5 THOOMU YELLA RAO IND 665
1013 6 G DAMODER GOUD IND 315
1014 7 NAGENDER KANCHI IND 29
1015 8 PATLOLLA NAGI REDDY IND 38
1016 9 A PARVATHAMMA IND 44
1017 10 CH SATYA NARAYANA IND 29
1018 11 SYED AHEMAD IND 2290
Ward : 119-Old Bowenpally , Reserved for : UR , Total Votes : 53581 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1019 1 D AMULYA INC Awaiting
1020 2 M NARSIMHA YADAV TRS Awaiting
1021 3 C MAHIPAL REDDY TDP Awaiting
1022 4 MOHAMMED OMARA AIMIM Awaiting
1023 5 THIMMANA VINOD KUMAR LSP Awaiting
1024 6 SYED IMRAN KHAN MBT Awaiting
1025 7 KANNE PRAKASH IND Awaiting
1026 8 GAJRE RAMESH IND Awaiting
1027 9 GONGALLA MALLA REDDY IND Awaiting
1028 10 DUDAM VENKATA RAMANA IND Awaiting
1029 11 NALLOLA RAJENDER IND Awaiting
1030 12 K MALLIKARJUN IND Awaiting
1031 13 RAGAM LATHA IND Awaiting
1032 14 K RANGA RAO IND Awaiting
1033 15 M LAXMI NARASAMMA IND Awaiting
1034 16 V NARAHARI IND Awaiting
Ward : 120-Balanagar , Reserved for : UR , Total Votes : 40905 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1035 1 KANDOORI NARENDER TRS Awaiting
1036 2 CHILLUKURI HARI CHAND TDP Awaiting
1037 3 BANDARI PRAKASH GOUD INC Awaiting
1038 4 BURRA SAMPAT KUMAR GAUD SP Awaiting
1039 5 S VENKAT REDDY CPI Awaiting
1040 6 AKRAM SYED IND Awaiting
1041 7 YERRA NAGARAJU GOUD IND Awaiting
1042 8 Y KAVITHA IND Awaiting
1043 9 KOTHURI RAMESH BABU IND Awaiting
1044 10 CHAND PASH IND Awaiting
1045 11 P NAGARAJU IND Awaiting
1046 12 PAKKIR RAVINDER REDDY IND Awaiting
1047 13 POTTA SHANKAR GOUD IND Awaiting
1048 14 MADUPATHI SIDDAIAH IND Awaiting
1049 15 MOHAMMED MASTHAN BABA IND Awaiting
1050 16 MADASU NAVEEN KUMAR IND Awaiting
1051 17 R VENKAT RAJU IND Awaiting
Ward : 121-Kukatpally , Reserved for : UR , Total Votes : 52569 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1052 1 ARSHANAPALLY SURYA RAO BJP Awaiting
1053 2 KUNA AMRESH GOUD INC Awaiting
1054 3 JUPALLY SATYANARAYANA RAO TRS Awaiting
1055 4 BHAVANI PERICHERLA LSP Awaiting
1056 5 SHIVALINGAMU SINGURI IND Awaiting
Ward : 122-Vivekananda Nagar Colony , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 52997 , Polled Votes : 24566 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 24566
1057 1 MADHAVARAM ROJA DEVI TDP 10715
1058 2 M LAXMI BAI TRS 12207 Winner
1059 3 U VIDYA KALPANA INC 1418
1060 4 SURARAM PRAVEENA AIFB 81
1061 5 BURUGU SWATHI IND 145
Ward : 123-Hydernagar , Reserved for : UR , Total Votes : 43546 , Polled Votes : 20134 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 20134
1062 1 RANGA RAYA PRASAD VAKALAPUDI TDP 8986
1063 2 RUDRARAJU VENKATA SATYA SURYA JANAKI RAMA RAJU TRS 9424 Winner
1064 3 N SRINIVAS INC 1064
1065 4 VALABHOJU SHIVA PRASAD GSP 67
1066 5 KADIYALA SUBBARAO IND 459
1067 6 GOPALA KRISHNA M IND 13
1068 7 JAWARLAL RAMBARKI IND 69
1069 8 NARNE SRINIVASA RAO IND 6
1070 9 SHAIK MUNEER PASHA IND 17
1071 10 SANTOSH KUMAR REDDY BANDI IND 29
Ward : 124-Allwyn Colony , Reserved for : UR , Total Votes : 55769 , Polled Votes : 25070 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 25070
1072 1 D NARASINGA RAO ALIYAS D NARSING RAO YADAV INC 3607
1073 2 G MADAN MOHAN BSP 114
1074 3 MANCHIKALAPUDI BHANU PRASAD TDP 8261
1075 4 D VENKATESH GOUD TRS 12542 Winner
1076 5 NARNE SRINIVAS RAO IND 68
1077 6 V SRISAILAM IND 359
1078 7 SANTOSH KUMAR PENTY IND 119
Ward : 125-GajulaRamaram , Reserved for : BC , Total Votes : 52307 , Polled Votes : 25610 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 25610
1079 1 MIRZA RASHEED BAIG TDP 5106
1080 2 RAVULA SESHAGIRI TRS 14586 Winner
1081 3 N SADANAND CPI 183
1082 4 MD SAMEER AHMED AIMIM 1955
1083 5 SUNKARI SAI PRATHAP INC 3109
1084 6 PATLOLLA VEERSHETTY IND 101
1085 7 S PARMIL IND 24
1086 8 MOHAMMED RAHEEM UDDIN QUADRI IND 363
1087 9 RAVULA ARUNA IND 32
1088 10 VADLA NARENDRA CHARY IND 151
Ward : 126-Jagadgiri Gutta , Reserved for : BC , Total Votes : 51845 , Polled Votes : 25878 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 25878
1089 1 V KRISHNA GOUD TDP 6006
1090 2 KOLUKULA JAGAN TRS 11605 Winner
1091 3 GUDA AILAIAH CPI 4698
1092 4 A MARAIAH INC 2568
1093 5 PANTHULA SAI KUMAR IND 820
1094 6 PHANI KUMAR KOPPULA IND 37
1095 7 BINGI ANJAIAH IND 81
1096 8 P MURALI IND 63
Ward : 127-Ranga Reddy Nagar , Reserved for : BC , Total Votes : 51772 , Polled Votes : 24230 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 24230
1097 1 K CHENNAIAH AIMIM 1353
1098 2 MOHAMMAD YAKUB CPI 202
1099 3 VALLEPU KRISHNA INC 1863
1100 4 B VIJAY SHEKHAR TRS 14046 Winner
1101 5 SHIVA VARMA PERIKA BUYYANI NARASIMHA BSP 403
1102 6 M SRINIVAS TDP 5445
1103 7 BEJJAM SRINATH IND 241
1104 8 LADDIPERLA RAJA GOUD IND 26
1105 9 G SHEKAR IND 651
Ward : 128-Chintal , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 42064 , Polled Votes : 19049 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 19049
1106 1 BANDI SUGUNA INC 1802
1107 2 RASHIDA BEGUM TRS 10319 Winner
1108 3 SMT RADHIKA KAY TDP 5556
1109 4 PADMA VIJAYA LAKSHMI IND 75
1110 5 MUDDHAPURAM SANDHYA RANI IND 28
1111 6 N MARY VEDAVATHY IND 40
1112 7 MOHAMMAD NASEEM UNNISA IND 998
1113 8 DR RAMAGIRI SARITHA IND 231
Ward : 129-Suraram , Reserved for : UR , Total Votes : 67148 , Polled Votes : 29383 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 29383
1114 1 ABDUL ARIF INC 2077
1115 2 K LAXMAIAH CPM 866
1116 3 MANNE RAJU TDP 6313
1117 4 MANTHRI SATYANARAYANA TRS 10973 Winner
1118 5 ANAND KUMAR PEDDA BOMMA IND 152
1119 6 EDLA SUJATHA IND 151
1120 7 GADE VINOD IND 2474
1121 8 GUDIMETLA SURYANARAYANA REDDY IND 1198
1122 9 BATTA PALA KRISHNA IND 2840
1123 10 BATTA VENKATESH IND 90
1124 11 BHASKAR PUPPALA IND 209
1125 12 MALLAMPETA SRIMANNARAYANA GOUD IND 21
1126 13 MATHEW KOSHY IND 123
1127 14 MARI SANTHOSH IND 76
1128 15 MUDDAPURAM KRISHNA GOUD IND 130
1129 16 RANGA SHALIVAN IND 113
1130 17 LALITHA HALAVATH IND 65
1131 18 K VENKATA SRINIVAS IND 21
1132 19 BAKKA SHANKER REDDY IND 752
1133 20 A SRINIVAS RAO IND 706
1134 21 SALMANRAJU MULPUR IND 33
Ward : 130-Subash Nagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 89158 , Polled Votes : 38842 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 38842
1135 1 DEVAGARI SHANTHISRI TRS 17060 Winner
1136 2 RACHAPALLI LAKSHMI DEVI INC 982
1137 3 VAKA KALYANI BJP 3490
1138 4 B SUJATHA TDP 6974
1139 5 INDU DEVI IND 471
1140 6 GEETHA PANDEY IND 174
1141 7 GUDIMETLA AADILAKSHMI IND 8165
1142 8 CHERYALA SONY IND 156
1143 9 JAYA LAKSHMI A IND 55
1144 10 POPURI ANITHA IND 163
1145 11 POLE RANI IND 147
1146 12 BUSIREDDY VANI IND 206
1147 13 MADDALA NAGAMANI IND 279
1148 14 RADHIKA MARI IND 405
1149 15 VAVILALA SANDHYA IND 115
Ward : 131-Quthbullapur , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 65650 , Polled Votes : 26860 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 26860
1150 1 INDUKURI SURYA PRABHA INC 1696
1151 2 KUNA GOURISH PARIJATHA TRS 13323 Winner
1152 3 BODDU KAMESHWARI TDP 11594
1153 4 GALWA SRILATHA IND 105
1154 5 T BALAMANI IND 142
Ward : 132-Jeedimetla , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 60322 , Polled Votes : 25915 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 25915
1155 1 GADDAM SWATHIKA REDDY TDP 6647
1156 2 TARA CHANDRA REDDY CHURKUPALLY BJP 5761
1157 3 DAMMANI PALLAVI INC 657
1158 4 K PADMA TRS 10261 Winner
1159 5 SANDANA BOINA PAVANI IND 2589
Ward : 133-Macha Bollaram , Reserved for : SC , Total Votes : 47681 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1160 1 N CHIITI BABU TDP Awaiting
1161 2 S BHANU PRAKASH BSP Awaiting
1162 3 MUGYARI SURYA KIRAN INC Awaiting
1163 4 ES RAJ JITENDER NATH TRS Awaiting
1164 5 P THIRUPATHI RAO IND Awaiting
1165 6 SB PRAVEEN IND Awaiting
1166 7 MANNE SRINIVAS IND Awaiting
1167 8 MALLIKARJUN THUDIMELLA IND Awaiting
1168 9 T SUSHMA IND Awaiting
Ward : 134-Alwal , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 49894 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1169 1 CHINTHALA VIJAYSHANTI TRS Awaiting
1170 2 TALLA GOPAL SOUJANYA TDP Awaiting
1171 3 K RAJA RAJESHVARI INC Awaiting
1172 4 GUDI SENA LAXMI PRASANNA IND Awaiting
1173 5 THOTA SUJATHA REDDY IND Awaiting
1174 6 PEDDI SUJATHA IND Awaiting
1175 7 C LAVANYA IND Awaiting
Ward : 135-Venkatapuram , Reserved for : SC , Total Votes : 39036 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1176 1 S KRISHNA BSP Awaiting
1177 2 M C JAGADIESH BJP Awaiting
1178 3 T MOHAN INC Awaiting
1179 4 SABITHA KISHORE TRS Awaiting
1180 5 B RAMA KRISHNA LSP Awaiting
1181 6 M S UMA MAHESHWAR RAO IND Awaiting
1182 7 M PAVAN KUMAR IND Awaiting
1183 8 M S PRABHAKAR IND Awaiting
1184 9 SRILATHA KOLLAPELLY IND Awaiting
1185 10 T S SANJEEV KUMAR IND Awaiting
1186 11 SAI RANI IND Awaiting
Ward : 136-Neredmet , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 56113 , Polled Votes : 22152 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 22152
1187 1 KATIKANENI SREEDEVI TRS 11810 Winner
1188 2 CHINDAM SWAPNA SRINIVAS INC 2826
1189 3 NAKKA SANTOSHA CPI 1393
1190 4 V PRASANNA BJP 4675
1191 5 GANTA KRISHNA VENI IND 107
1192 6 NV UMA IND 42
1193 7 KANDADI MADHAVI IND 24
1194 8 M PADMA IND 47
1195 9 BHAVE RAJESHWARI IND 943
1196 10 MADIPADIGE RADHA IND 21
1197 11 MEENU BHARADWAJ IND 178
1198 12 DV LEELAVATHI IND 31
1199 13 S SUNITHA IND 55
Ward : 137-Vinayak Nagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 51781 , Polled Votes : 22518 , Invalid Votes : 3 , Valid Votes : 22515
1200 1 PITTALA RENUKA TDP 5822
1201 2 BADDAM PUSHPALATHA TRS 14477 Winner
1202 3 MARABOINA KRISHNAVENI YADAV INC 967
1203 4 SHAMALA SUNITHA BSP 471
1204 5 SURYA LAKSHMI KAMARAJUGADDA LSP 385
1205 6 AVULA LAVANYA YADAV IND 88
1206 7 GUNTI SIREESHA IND 40
1207 8 DOMMATI PADMA IND 265
Ward : 138-Moula Ali , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 59649 , Polled Votes : 24597 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 24597
1208 1 GUNNALA SUNITHA BJP 7792
1209 2 CHANDRAKALA NARRA BSP 458
1210 3 PADMAVATHI YADAV PULAPALLI INC 3335
1211 4 K MANI CPM 310
1212 5 MUMTAZ FATIMA TRS 9754 Winner
1213 6 REHMATHUNNISA BEGAM AIMIM 1791
1214 7 SWETHA BATTULA SP 161
1215 8 GUNNALA PUSHPALATHA PRAVEEN GOUD IND 316
1216 9 DEEPTHI M IND 268
1217 10 MADHURI A IND 146
1218 11 K LAVANYA IND 185
1219 12 G SUGUNA KUMARI IND 41
1220 13 V SUNITHA IND 40
Ward : 139-East Anand Bagh , Reserved for : UR , Total Votes : 53562 , Polled Votes : 23599 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 23599
1221 1 ANTHONY F INC 3770
1222 2 AKULA NARSING RAO TRS 11604 Winner
1223 3 KOLLA RAGHAVENDRA YADAV SP 100
1224 4 K BABU SINGH BJP 4897
1225 5 A SRAVAN KUMAR BSP 543
1226 6 KISHORE KUMAR MALLADI LSP 635
1227 7 K KIRAN KUMAR IND 43
1228 8 CHUNDI SHOBHAN BABU IND 76
1229 9 JIGENDER SINGH KARNAL IND 53
1230 10 DONKENA SRIKANTH GOUD IND 24
1231 11 MD ABDULLA KHAN IND 59
1232 12 MOHAMMED FASIUDDIN IND 60
1233 13 J MURALIDHAR RAO IND 1141
1234 14 MOHAN YADAV MEKALA IND 55
1235 15 SMT RANGAMMA MANIKONDA IND 16
1236 16 R VISHNU VARDHAN IND 67
1237 17 A SRIDHAR IND 349
1238 18 SUDHARSHAN GOUD BIRI IND 107
Ward : 140-Malkajgiri , Reserved for : UR , Total Votes : 52609 , Polled Votes : 23134 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 23134
1239 1 N JAGADEESHWAR GOUD TRS 11512 Winner
1240 2 GEEDI SRINIVAS GOUD INC 2527
1241 3 MANDAL VIJAY KUMAR YADAV TDP 7145
1242 4 HEMALATHA THAKUR BSP 180
1243 5 MADAKSIRA PRAHLAD LSP 703
1244 6 GANTI SUMATHI DEVI IND 69
1245 7 GIRI RAMA KRISHNA IND 17
1246 8 GILLALA RAVI SHANKER YADAV IND 716
1247 9 G BALAJI IND 50
1248 10 R MANI RATNAM IND 16
1249 11 MACHAN VIJAY KUMAR IND 37
1250 12 D SATYANARAYANA SARMA IND 23
1251 13 SANNI DANAM MAHESH SHARMA IND 70
1252 14 SULTAN RAMESH BABU IND 31
1253 15 S SAIDAIAH IND 38
Ward : 141-Goutham Nagar , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 59749 , Polled Votes : 25685 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 25685
1254 1 PARIKI VIJAYA LAXMI BSP 742
1255 2 T RANI CPI 207
1256 3 VIJAYA TUNGALA INC 4095
1257 4 P N SHANTHI BAI SP 107
1258 5 M SHYAMALA TDP 6680
1259 6 R SHIRISHA TRS 13487 Winner
1260 7 ARUTLA GEETHA BHAVANI IND 110
1261 8 B JYOTSNA YADAV IND 34
1262 9 PANDULA PADMA IND 223
Ward : 142-ADDAGUTTA , Reserved for : SC(W) , Total Votes : 46401 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1263 1 G BHANUPRIYA INC Awaiting
1264 2 VIJAYA KUMARI S TRS Awaiting
1265 3 B VIJAYA LAXMI BSP Awaiting
1266 4 SRI RAM SHARADHA TDP Awaiting
1267 5 T SWARNALATHA CPM Awaiting
1268 6 KODAPAKA LAXMI IND Awaiting
1269 7 GEETHA M IND Awaiting
1270 8 K SAROJINI IND Awaiting
Ward : 143-TARNAKA , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 59735 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1271 1 BOLLEM SUBHADHRA BSP Awaiting
1272 2 BANDA KARTHIKA REDDY INC Awaiting
1273 3 RAPOLU SHOBA RANI CPI Awaiting
1274 4 S LAKSHMI BJP Awaiting
1275 5 A SARASWATHI TRS Awaiting
1276 6 URMILA CH IND Awaiting
1277 7 KOLLA BHAVANI IND Awaiting
1278 8 D RAMANAMMA IND Awaiting
1279 9 T RENUKA IND Awaiting
1280 10 SAJIDA BEGUM M IND Awaiting
Ward : 144-METTUGUDA , Reserved for : SC(W) , Total Votes : 35919 , Polled Votes : 15475 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 15475
1281 1 KATARI GAYATHRI TDP 2641
1282 2 KATTERAPAKA KALAVATHI LSP 115
1283 3 GUNTI KRISHNA PREETHI PRIYANKA INC 1822
1284 4 P N BHARGAVI TRS 10673 Winner
1285 5 GEETHA M IND 21
1286 6 B PAVANI IND 51
1287 7 BANDELA KUMUDA IND 34
1288 8 MANDHA SWETHA IND 12
1289 9 N SANDHYA DEVI IND 106
Ward : 145-SEETAPHALMANDI , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 57452 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1290 1 RAMISHETTY VANI INC Awaiting
1291 2 KEERTHI MEKALA TDP Awaiting
1292 3 SAMALA HEMA TRS Awaiting
1293 4 AKARAM VANI IND Awaiting
1294 5 MADI REDDY SUSHMA IND Awaiting
1295 6 M NEERAJA NAMDEV IND Awaiting
1296 7 D PADMAJA IND Awaiting
1297 8 B LAXMI IND Awaiting
1298 9 K SARASWATHI BAI IND Awaiting
1299 10 D SUNITHA IND Awaiting
Ward : 146-BOUDHANAGAR , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 45084 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1300 1 ADAM UMADEVI INC Awaiting
1301 2 BYRAGONI DHANANJANA BAI TRS Awaiting
1302 3 SHABANA BEGUM AIMIM Awaiting
1303 4 P SWAROOPA RAVI PRASAD GOUD BJP Awaiting
1304 5 KURA PADMA IND Awaiting
Ward : 147-BANSILALPET , Reserved for : SC(W) , Total Votes : 53341 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1305 1 IYTHA RAJNI DEVI INC Awaiting
1306 2 KURMA HEMALATHA TRS Awaiting
1307 3 GUNTI SHIVA JYOTHI BSP Awaiting
1308 4 SRAVANI MALLARI TDP Awaiting
1309 5 JAVADI CHAYYA IND Awaiting
1310 6 MALLARI ARCHANA IND Awaiting
1311 7 KARNAM SARALA IND Awaiting
Ward : 148-RAMGOPALPET , Reserved for : BC(W) , Total Votes : 35757 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1312 1 A ARUNA TRS Awaiting
1313 2 K KIRAN MAYEE INC Awaiting
1314 3 PRIYANKA VARMA BJP Awaiting
1315 4 S BHARANI IND Awaiting
1316 5 BEERAM SARITHA IND Awaiting
1317 6 A RANASREE IND Awaiting
1318 7 SARARAPU SUMITHRA IND Awaiting
Ward : 149-BEGUMPET , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 51448 , Polled Votes : 0 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 0
1319 1 UPPALA THARUNI TRS Awaiting
1320 2 KUNA SATHYAKALA TDP Awaiting
1321 3 MAHESHWRI TARKAMPET INC Awaiting
1322 4 CHEKKALA KANCHANA MALA IND Awaiting
1323 5 JALALPURAM SHYAMA IND Awaiting
1324 6 MAHAMUDA BAGUM IND Awaiting
1325 7 MULA SUSHMITHA IND Awaiting
1326 8 RAJALAKSHMI R IND Awaiting
1327 9 D VANITHA IND Awaiting
1328 10 B SUHASINI IND Awaiting
Ward : 150 – MONDA MARKET , Reserved for : UR(W) , Total Votes : 53889 , Polled Votes : 22752 , Invalid Votes : 0 , Valid Votes : 22752
1329 1 ANITHA YADAV CHIRRABOINA TDP 7092
1330 2 AKULA RUPHA TRS 13354 Winner
1331 3 S BHARGAVI SWATHI BSP 194
1332 4 E VASANTHA YADAV INC 2015
1333 5 ZUBIDA BEGUM IND 97

డివిజన్ నెంబరు డివిజన్ పేరు గెలిచిన అభ్యర్థి పార్టీ మెజారిటీ
1 కాప్రా స్వర్ణరాజు శివమణి టీఆర్ఎస్ 5029
2 ఏఎస్ రావు నగర్ పావని రెడ్డి టీఆర్ఎస్
3 చర్లపల్లి బొంతు రామ్మోహన్ రావు టీఆర్ఎస్ 7869
4 మీర్ పేట్ హెచ్ బీ గొల్లూరి అంజయ్య టీఆర్ఎస్ 5607
5 మల్లాపుర్ దేవేందర్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 7889
6 నాచారం శాంతి కాంగ్రెస్ 156
7 చిలకానగర్ సరస్వతి టీఆర్ఎస్ 7982
8 హబ్సిగూడ స్వప్న సుభాష్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్
9 రామాంతపూర్ (ఈస్ట్) జ్యోస్నా నాగేశ్వరరావు టీఆర్ఎస్ 5157
10 ఉప్పల్ అనలా రెడ్డి టీఆర్ఎస్
11 నాగోల్ సంగీత ప్రశాంత్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 5073
12 మన్సూర్ బాద్ విఠల్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 5925
13 హయత్ నగర్ తిరుమల్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 2773
14 బీఎన్ రెడ్డి నగర్ లక్ష్మీ ప్రసన్న గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 6625
15 వనస్థలిపురం రాజశేకర్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 8392
16 హస్తినాపురం పద్మా నాయక్ టీఆర్ఎస్ 9118
17 చంపాపేట్ రమణా రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 146
18 లింగోజిగూడ శ్రీనివాస రావు టీఆర్ఎస్ 7030
19 సరూర్ నగర్ అనితా దయాకర్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్
20 ఆర్ కే పురం రాధారెడ్డి బీజేపీ
21 కొత్తపేట్ సాగర్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 5198
22 చైతన్యపురి జీ విఠల్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 4505
23 గడ్డిఅన్నారం ప్రవీణ్ ముదిరాజ్ టీఆర్ఎస్ 6132
24 సైదాబాద్ సింగిరెడ్డి స్వర్ణ లతా రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 8277
25 ముసారాంబాగ్ తీగల సునీతా రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 5714
26 ఓల్డ్ మలక్ పేట్ అంజూమ్ ఫాతిమా ఎంఐఎం 2741
27 అక్బర్ బాగ్ సయ్యద్ మింజుద్దీన్ ఎంఐఎం
28 అజామ్ పురా ఆయేషా జహన్ నసీం ఎంఐఎం 1571
29 చవానీ మహ్మద్ మూర్తజా అలీ ఎంఐఎం 9339
30 డబీర్ పురా రియాజ్ ఉల్ హసన్ ఎంఐఎం
31 రెయిన్ బజార్ రియాజ్ ఉల్ హసన్ ఎంఐఎం
32 ఫత్తార్ ఘాట్ సయ్యద్ సోహైల్ ఖద్రీ ఎంఐఎం 6473
33 మొఘల్ పురా అమ్తల్ అలీ ఎంఐఎం 6163
34 తలాబ్ చన్ చలం నస్రీన్ సుల్తానా ఎంఐఎం
35 గౌలిపురా సమీనా బేగం ఎంఐఎం
36 లలితాబాగ్ అలీ షరీఫ్ ఎంఐఎం
37 కుర్మాగూడ సమీనా బేగం ఎంఐఎం
38 ఐఎస్ సదన్ స్వప్న సుందర్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 11400
39 సంతోష్ నగర్ ముజాఫర్ హుస్సేన్ ఎంఐఎం
40 రియాసత్ నగర్ ముస్తఫాబేగ్ ఎంఐఎం
41 కాంచన్ బాగ్
రేష్మా ఫాతిమా ఎంఐఎం
42 బార్కాస్ షబానా బేగం ఎంఐఎం
43 చాంద్రాయాణగుట్ట అబ్దుల్ వాహెబ్ ఎంఐఎం
44 ఉప్పుగూడ అబ్దుల్ సమీద్ బిన్ అబ్ద్ ఎంఐఎం
45 జంగం మెట్ అబ్దుల్ రెహ్మాన్ ఎంఐఎం
46 ఫలక్ నుమా
తారాబాయ్ ఎంఐఎం
47 నవాబ్ సాహెబ్ కుంట ష్రీన్ ఖాతున్ ఎంఐఎం
48 శాలిబండ ముస్తఫా ఆలీ ఎంఐఎం
49 ఘన్సీ బజార్ రేణు సోని బీజేపీ
50 బేగంబజార్ శంకర్ యాదవ్ బీజేపీ 5000
51 గోషామహల్‌ ముఖేశ్ సింగ్ టీఆర్ఎస్
52 పురానా పూల్
53 దూద్‌బౌలి గఫార్ ఎంఐఎం
54 జహనుమా ఖాజ ముబాషీరుద్దీన్ ఎంఐఎం
55 రామ్నాస్త్పురా
56 కిషన్‌బాగ్
57 సులేమాన్ నగర్ అబీదా సుల్తానా ఎంఐఎం 12980
58 శాస్త్రిపురం మిసబ్ ఉద్దీన్ ఎంఐఎం 9349
59 మైలార్‌దేవ్‌పల్లి టీ.శ్రీనివాసరెడ్డి టీఆర్ఎస్ 5474
60 రాజేంద్రనగర్ కే. శ్రీలత టీఆర్ఎస్ 3998
61 అత్తాపూర్ విజయ్ జంగయ్య టీఆర్ఎస్ 7779
62 జియాగూడ కృష్ణ టీఆర్ఎస్ 3763
63 మంగళ్‌హట్ పరమేశ్వరి సింగ్ టీఆర్ఎస్ 9376
64 దత్తాత్రేయ యూసఫ్ ఎంఐఎం 7442
65 కార్వాన్ రాజేందర్ యాదవ్ ఎంఐఎం 573
66 లంగర్‌హౌస్ అమీనా బేగం ఎంఐఎం 302
67 గోల్కొండ హన్సీఫ్ ఎంఐఎం 9385
68 టోలీ చౌకి ఆయేషా హుమ్రా ఎంఐఎం 8985
69 నానల్‌నగర్ నస్రీద్దీన్ ఎంఐఎం 6015
70 మెహిదీపట్నం మాజిద్ హుస్సేన్ ఎంఐఎం 3125
71 గుడిమల్కాపూర్ బంగారి ప్రకాశ్ టీఆర్ఎస్ 5568
72 ఆసిఫ్‌నగర్ ఫాతిమా అంజూం ఎంఐఎం 4792
73 విజయ్ నగర్ సల్మా అమీన్
ఎంఐఎం 2286
74 అహ్మద్‌నగర్ ఆయేషా రుబీనా ఎంఐఎం 6674
75 రెడ్‌హిల్స్ ఆయేషా ఫాతిమా ఎంఐఎం 1237
76 మల్లేపల్లి తర్నుమ్ నాజ్ ఎంఐఎం 4560
77 జాంబాగ్ మోహన్ ఎంఐఎం 5
78 గన్‌ఫౌండ్రీ మమతా గుప్తా టీఆర్ఎస్ 3000
79 హిమాయత్‌నగర్ హేమలత యాదవ్ టీఆర్ఎస్
80 కాచిగూడ చైతన్య కన్నా యాదవ్ టీఆర్ఎస్
81 నల్లకుంట శ్రీదేవి టీఆర్ఎస్
82 గోల్నాక కాలేరు పద్మ టీఆర్ఎస్
83 అంబర్‌పేట పులి జగన్ టీఆర్ఎస్ 500
84 బాగ్ అంబర్‌పేట పద్మావతి డి.పి రెడ్డి టీఆర్ఎస్
85 అడిక్‌మెట్ హేమలత టీఆర్ఎస్
86 ముషీరాబాద్ భాగ్యలక్ష్మి యాదవ్ టీఆర్ఎస్
87 రాంనగర్ వీ.శ్రీనివాస రెడ్డి టీఆర్ఎస్
88 భోలక్‌పూర్ రామారావు టీఆర్ఎస్
89 గాంధీనగర్
90 కవాడిగూడ లాస్య నందిత టీఆర్ఎస్
91 ఖైరతాబాద్ పి. విజయా రెడ్డి టీఆర్ఎస్
92 వెంకటేశ్వరకాలనీ కవిత గోవర్దన్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్
93 బంజారాహిల్స్ గద్వాల్ విజయ లక్ష్మి టీఆర్ఎస్
94 షేక్‌పేట రషీద్ ఫరజుద్దీన్ ఎంఐఎం
95 జూబ్లీహిల్స్ కాజసూర్యనారాయణ టీఆర్ఎస్
96 యూసుఫ్‌గూడ సంజయ్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 254
97 సోమాజిగూడ విజయలక్ష్మి టీఆర్ఎస్ 3586
98 అమీర్‌పేట శేషు కుమారి టీఆర్ఎస్ 2555
99 వెంగళ్‌రావునగర్ మనోహర్ టీఆర్ఎస్ 3586
100 సనత్‌నగర్ లక్ష్మి బాల్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 4085
101 ఎర్రగడ్డ షహీనా బేగం ఎంఐఎం 951
102 రహ్మత్‌నగర్ నవీన్ యాదవ్ ఎంఐఎం 1800
103 బోరబండ బాబా ఫసీవుద్దీన్ టీఆర్ఎస్ 4509
104 కొండాపూర్ హమీద్ పటేల్ టీఆర్ఎస్
105 గచ్చిబౌలి సాయిబాబా టీఆర్ఎస్
106 శేరిలింగంపల్లి నరేంద్ర యాదవ్ టీఆర్ఎస్
107 మాదాపూర్ వి.జగదీశ్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్
108 మియాపూర్ మేకా రమేశ్ టీఆర్ఎస్ 1100
109 హఫీజ్‌పేట పూజిత జగదీష్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్
110 చందానగర్ నవతా రెడ్డి టీఆర్ఎస్
111 భారతి నగర్ సింధు ఆదర్శ్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 168
112 రామ చంద్రాపురం అంజయ్య టీఆర్ఎస్ 5288
113 పటాన్‌చెఱు శంకర్ యాదవ్ కాంగ్రెస్ 1386
114 కేపీహెచ్‌బీ కాలనీ శ్రీనివాస రావు టీడీపీ 2736
115 బాలాజీనగర్ కావ్య హరీష్ కుమార్ టీఆర్ఎస్ 4970
116 అల్లాపూర్ సబీహా బేగం టీఆర్ఎస్ 3880
117 మూసాపేట టీ. శ్రావణ్ కుమార్ టీఆర్ఎస్ 3306
118 ఫతేనగర్ సతీష్ బాబు టీఆర్ఎస్ 5415
119 ఓల్డ్ బోయిన్‌పల్లి నర్సింగ్ యాదవ్ టీఆర్ఎస్ 8092
120 బాలానగర్ నరేంద్ర చారి టీఆర్ఎస్ 8816
121 కూకట్‌పల్లి జూపల్లి సత్యనారాయణ రావు టీఆర్ఎస్ 9098
122 వివేకానందనగర్ లక్ష్మీ బాయి టీఆర్ఎస్ 1492
123 హైదర్‌నగర్ జానకీ రామరాజు టీఆర్ఎస్ 360
124 ఆల్విన్‌కాలనీ వెంకటేశ్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 4280
125 గాజులరామారం శేషగిరి టీఆర్ఎస్
126 జగద్గిరిగుట్ట కొలుకుల జగన్ టీఆర్ఎస్ 872
127 రంగారెడ్డినగర్ విజయ శేఖర్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 8601
128 చింతల్ రషీదా బేగం టీఆర్ఎస్ 4763
129 సూరారం సత్యనారాయణ టీఆర్ఎస్ 4660
130 సుభాష్‌నగర్ శాంతి రాజశ్రీ రాజేందర్ రెడ్డి టీఆర్ఎస్
131 కుత్బుల్లాపూర్ కూన గౌరీశ్ పారిజాత టీఆర్ఎస్
132 జీడిమెట్ల పద్మా ప్రతాప్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 3613
133 మచ్చబొల్లారం జితేంద్ర నాథ్ టీఆర్ఎస్ 9354
134 అల్వాల్ విజయ శాంతి రెడ్డి టీఆర్ఎస్ 6354
135 వెంకటాపురం సబితా కిషోర్ టీఆర్ఎస్ 7544
136 నేరెడ్‌మెట్ కటిక నేని శ్రీదేవి టీఆర్ఎస్
137 వినాయకనగర్ పుష్పలతా రెడ్డి టీఆర్ఎస్
138 మౌలాలి ఫాతిమా అమీనుద్దీన్ టీఆర్ఎస్
139 ఈస్ట్ ఆనంద్‌బాగ్ ఆకుల నర్సింగ్ రావు టీఆర్ఎస్
140 మల్కాజిగిరి జగదీష్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్
141 గౌతమ్‌నగర్
142 అడ్డగుట్ట విజయ కుమారి టీఆర్ఎస్ 14265
143 తార్నాక సరస్వతి హరి టీఆర్ఎస్ 1294
144 మెట్టుగూడ భార్గవి టీఆర్ఎస్ 8032
145 సీతాఫల్‌మండి హేమ టీఆర్ఎస్ 15418
146 బౌద్ధనగర్ ధనుంజయ్ దయానంద్ గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 9934
147 బన్సీలాల్‌పేట హేమలత టీఆర్ఎస్ 11288
148 రాంగోపాల్‌పేట అరుణా గౌడ్ టీఆర్ఎస్ 6499
149 బేగంపేట తరుణి నాయి టీఆర్ఎస్ 5750
150 మోండామార్కెట్ ఆకుల రూప హరికృష్ణ టీఆర్ఎస్ 6262

Similar articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *